Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دختر سوئدی پس از آزادی بوسیله پیشمرگه ها به خانه باز می گردد

دختر سوئدی پس از آزادی بوسیله پیشمرگه ها به خانه باز می گردد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیشمرگه های کُرد عراقی «مارلین استیوانی نیوارلین» دختر ۱۶ ساله سوئدی را تحویل مقامات این کشور می دهند. پیشمرگه ها در ۱۷ فوریه طی عملیاتی در نزدیکی

آگهی

پیشمرگه های کُرد عراقی «مارلین استیوانی نیوارلین» دختر ۱۶ ساله سوئدی را تحویل مقامات این کشور می دهند. پیشمرگه ها در ۱۷ فوریه طی عملیاتی در نزدیکی شهر موصل به مارلین سوئدی دست یافتند که ظاهرا در اختیار گروه افراطی داعش بوده است.

مارلین درباره دوست پسر ۱۹ ساله اش که سال گذشته او را از سوئد به مناطق تحت کنترل داعش کشاند می گوید: «در ابتدا با هم خوب بودیم، بعد او با تماشای ویدئوهای داعش درباره آنها صبحت می کرد و از این حرفها. من هیچ چیز در مورد اسلام و داعش نمی دانم و حرفهای او را نمی فهمیدم. او گفت که می خواهد به داعش بپیوندد و من هم گفتم، باشه، مشکلی نیست، من اصلا نمی فهمیدم داعش چیست، اسلام چیست، هیچ چیز.»

مارلین اضافه می کند: «در سوئد همه چیز داشتیم و در اینجا هیچ چیز، نه آب داشتیم و نه برق. هیچ پولی هم نداشتم. زندگی خیلی سخت بود. وقتی که تلفنی بدست آوردم با مادرم تماس گرفتم و گفتم که می خواهم به خانه برگردم.»

بر اساس گزارشی مارلین از با عبور از مرز ترکیه مستقیما وارد عراق و موصل شده است. اما گزارش دیگری حاکی است این دختر سوئدی توسط داعش از سوریه به عراق منتقل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از تداوم حملات داعش به تاسیسات نفتی لیبی

ائتلافی با اکثریت کُردها داعش را از شهر الشدّادی سوریه بیرون راند

روایت بیوه رهبر داعش از زندگی با ابوبکر بغدادی: تازه زایمان کرده بودم که ۹ زن ایزدی را به خانه آورد