Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خامنه‌ای: در انتخابات هر چه انتخاب کنید به خودتان برمی‌گردد

خامنه‌ای: در انتخابات هر چه انتخاب کنید به خودتان برمی‌گردد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با گروهی از مردم شهر نجف‌ آباد با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان هر دو مهم هستند خطاب به شهروندان گفت: در این انتخابات هر چه انتخاب کنید برای خود انتخاب کرده‌اید، انتخاب خوب شما به خودتان برمی‌گردد، انتخاب با غفلت هم بدی‌اش به خودتان برمی‌گردد.

به گزارش وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی، وی افزود: در انتخابات سعی کنید کار را درست و با دقت و بصیرت انجام دهید تا هم خدا راضی باشد و هم به احتمال زیاد نتیجه خوب باشد. بشناسید و انتخاب کنید، آن‌جایی که نمی‌شناسید هم نگویید رای نمی‌دهم، بروید سراغ کسانی که به دین و تعهد آنها اعتماد دارید.

وی در ادامه گفت: ملت ایران مجلسی می‌خواهد که علاج درد مردم را بشناسد. مجلس متدین، متعهد و شجاعی که فریب ترفند دشمن را نخورد. ملت نه مجلس دولتی می‌خواهد نه ضد دولتی؛ ملت، مجلس شجاع و متدینی می‌خواهد که با وظایفش آشنا باشد و مرعوب آمریکا نباشد.

دشمن بنده حقیر را از همه تندروتر می‌داند

رهبر ایران در بخش دیگری از سخنان خود خواستار آن شد تا از تعابیر «تندرو» و «میانه‌رو» استفاده نشود.

وی گفت: از ادبیات سیاسی دشمن استفاده نکنیم. دشمنان انقلاب از روز اول تعبیر «تندرو» و «میانه‌رو» را استفاده کردند. از نظر آنها از همه تندروتر، امام بود؛ امروز هم بنده‌ حقیر را از همه تندروتر می‌دانند.

خامنه‌ای در ادامه گفت: همه باید مراقب نفوذ باشند. وقتی می‌بینید دشمن برای ایجاد دودستگی از شما تعریف می‌کند بی‌درنگ ابراز بیزاری کنید. شما که می‌دانید دشمن قصد تفرقه دارد، نگذارید.


هم‌زمان با سخنان خامنه‌ای، حسن روحانی با اشاره به اتهام لیست انگلیسی گفت مردم به خوبی نامزدهای انتخاباتی را می شناسند، به فهم مردم توهین نکنید

هاشمی: پروژه نفوذ، حقیقتی وارونه است

در روزهای اخیر برخی چهره‌ها و رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان با اشاره به برنامه‌های تلویزیون فارسی بی بی سی، نامزدهای اصلاح‌طلب را مورد حمایت دولت بریتانیا معرفی کرده‌اند. موضوعی که با واکنش تند هاشمی رفسنجانی و اصلاح‌طلبان روبرو شده است.

آقای هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه در دیدار جمعی از فرهنگیان پروژه نفوذ را حقیقتی وارونه ارزیابی کرد و گفت: «انگ لیست انگلیسی به رقیب، همانند زمان مبارزات امام، ریشه در عوامل نفوذی و تفرقه‌افکنی داخلی دارد.»

وی افزود: همه ۱۶ نفر لیست خبرگان و تمام ۳۰ نفر لیست مجلس شورای اسلامی که از فیلتر شورای نگهبان نیز گذشته‌اند، بار‌ها و بار‌ها از استکبار برائت جسته‌اند.

هاشمی روز گذشته نیز تعبیر لیست انگلیسی از سوی گروه‌های مخالف اصلاح‌طلبان را توهین به فهم و شعور مردم ایران دانست و گفت: به گونه‌ای دارند القاء می‌کنند که انگلیسی‌ها در سراسر کشور ایران نفوذ دارند و نامزد معرفی می‌کنند.

روحانی: به فهم مردم توهین نکنید

در همین راستا و هم‌زمان با سخنان خامنه‌ای، حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز با اشاره به اتهام «لیست انگلیسی» گفت: «مردم به خوبی نامزدهای انتخاباتی را می شناسند، نمی‌خواهد شماها با جملاتی استعمارگران پیر قدیمی از کار افتاده را بزرگ و ملت ایران را کوچک کنید؛ اشتباه می کنید.»

روحانی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت پنجاه و پنجمین سالروز تاسیس هما افزود: «این مردم بودند که دست استعمار را قطع کردند، در ۲۲ بهمن به این مملکت استقلال دادند و از این کشور صیانت کردند و می‌کنند. به گونه ای با مردم سخن بگوییم که به فهم، عظمت و درک آنها توهین نکنیم.»

وی گفت: امروز برای ما حائز اهمیت است که همه تصمیم گرفته‌ایم نه تنها ناوگان هوایی کشور را بلکه ایران‌مان را به تعبیری خانه‌تکانی و نوسازی کنیم.

روز گذشته نیز محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران با انتقاد از بیان اظهاراتی درباره آنچه به نام «لیست انگلیسی» خوانده می‌شود، صحبت در این باره را توهین به شورای نگهبان دانست و گفت: چیزی به نام لیست انگلیسی نداریم و اگر کسی بخواهد بگوید چنین لیستی داریم در واقع به شورای نگهبان اهانت می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخبار انتخابات: «تندروها در جلسات سری خود تصمیماتی گرفته‌اند»

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است