مذهب در متن رقابت های کروز، روبیو و ترامپ قرار گرفته است

مذهب در متن رقابت های کروز، روبیو و ترامپ قرار گرفته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان در ایالت نوادا روز سه شنبه، بیست سوم فوریه برگزار می شود. بحث مذهب طی روزهای اخیر در مرکز کارزار نامزدهای

آگهی

انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان در ایالت نوادا روز سه شنبه، بیست سوم فوریه برگزار می شود. بحث مذهب طی روزهای اخیر در مرکز کارزار نامزدهای جمهوریخواهان قرار گرفته است.

تد کروز، یکی از این نامزدها که در رقابت با مارکو روبیو و دونالد ترامپ است، یکروز پیش از این انتخابات سخنگوی خود را به خاطر به اشتراک گذاشتن یک یادداشت و ویدئو به روی صفحۀ فیسبوک خود که در آن اعتقاد مارکو روبیو به کاتولیسم را زیر سوال برده بود، از کار برکنار کرد.

در این یادداشت که توسط دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا نوشته شده، به گفت و گوی مارکو روبیو و یکی از اعضای کارزار تدکروز پرداخته شده که در آن با اشاره به انجیل می گوید پاسخ های زیادی در کتاب مقدس کاتولیک ها وجود ندارد.

مارکو روبیو ۴۴ ساله که فردی بسیار مذهبی است، این اقدام رقیب را «شدیدترین حملۀ تاکتیکی» از سوی تد کروز علیه خود دانسته است. وی همچنین تاکید کرده است که این یادداشت و ویدئوی منتشر شده واقعیت را انعکاس نداده و این کاندیدای جمهوریخواهان به مخاطب خود گفته است برای تمام سوالات بشریت در کتاب انجیل پاسخی وجود دارد.

دونالد ترامپ، دیگر نامزد جمهوریخواهان که توانسته بود نتیجۀ انتخابات مقدماتی در نیوهمپشایر را از آن خود کند نیز به این رفتار تد کروز واکنش نشان داده و به روی صفحۀ توییتر خود او را «دیوانه» خطاب کرده است. دونالد ترامپ خواستار کنار گذاشتن تد کروز از این رقابت ها شده و گفته است“« تد کروز باید رد صلاحیت شود.»”:https://twitter.com/realDonaldTrump/status/701876939095543808

انتخابات درون حزبی در نوادا برای دموکرات ها روز بیستم فوریه برگزار شد که با پیروزی هیلاری کلینتون به پایان رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها