Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش تنش در مرز مقدونیه و سرگردانی پناهجویان اکثرا افغان

افزایش تنش در مرز مقدونیه و سرگردانی پناهجویان اکثرا افغان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با افزایش تعداد پناهجویان در پشت حصار های مرزی یونان با مقدونیه که به روی پناهجویان اکثرا افغان بسته شده، روز سه شنبه تنش ها در این منطقه افزایش

آگهی

با افزایش تعداد پناهجویان در پشت حصار های مرزی یونان با مقدونیه که به روی پناهجویان اکثرا افغان بسته شده، روز سه شنبه تنش ها در این منطقه افزایش یافته است.

پناهجویان با شکست حصار مرزی سعی کردند وارد مقدونیه شده و به سفر خود به سمت شمال اروپا ادامه دهند با این حال پلیس مقدونیه با ممانعت و دستگیری این افراد آنها را به یونان باز می گرداند.

پلیس یونان تلاش می کند پناهجویانی را که دارای مدارک لازم برای عبور از مرز مقدونیه نیستند به آتن باز گرداند اما پناهجویان با این تصمیم مخالفند. این در حالی است که تنها در روز سه شنبه بیش از ۱۲۵۰ پناهجوی دیگر از سه جزیره یونان به آتن رسیده اند.

صالح پناهجوی افغان می گوید: «ما می خواهیم عبور کنیم و همه خواسته ما همین است. اگر به آتن برگردیم، آنجا چه می توانیم بکنیم؟ ما نه پول داریم و نه چیزی برای خوردن، کجا باید برویم؟ نمی توانیم به افغانستان برگردیم، اگر برگردیم با خطر کشته شدن مواجهیم.»

مسعود دیگر پناهجوی افغان می گوید: «چکار باید بکنیم؟ اگر مرزها را می بندند آنها باید قبلا اعلام می کردند و ابتدا مرز ترکیه را می بستند، مرز ایران را می بستند تا مردم به یونان نیایند. چرا آنها مرز ترکیه را نمی بندند؟»

مقامات مرزی مقدونیه از پناهجویانی که خواستار عبور از مرز این کشورند خواستار مدارکی از جمله گذرنامه هستند که نشان دهد آنها از سوریه یا عراق می آیند. با این حال اجازه عبور پناهجویان افغان بطور کامل متوقف شده است.

با افزایش ورود پناهجویان به جزایر یونان در دریای مدیترانه و اعمال محدودیت شدید کشورهای بالکان در مسیر حرکت پناهجویان، مقامات یونان بشدت از تصمیم این کشورها انتقاد کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد