ادامه آلودگی هوای اهواز: میزان گرد و غبار تا ۲۴ برابر حد مجاز

ادامه آلودگی هوای اهواز: میزان گرد و غبار تا ۲۴ برابر حد مجاز
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان از افزایش میزان ذرات معلق و گرد و غبار در هوای اهواز تا ۲۴ برابر حد مجاز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا شهریار عسکری، مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و غبار در هوای اهواز در ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه چهارم اسفند به سه هزار و ۵۷۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید. حد مجاز آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.

بر همین اساس ستاد بحران استانداری خوزستان مدارس نوبت عصر روز سه‌شنبه در شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه، کارون، هویزه و دشت آزادگان را تعطیل اعلام کرده است.

توفان های گرد وغبار از روز شنبه بیشتر مناطق خوزستان را در برگرفته است. یکم اسفند میزان آلودگی هوای اهواز به ۶۶ برابر حد مجاز و سوم اسفند به هفت برابر حد مجاز رسیده بود.

مدارس و ادارات اهواز و ۱۵ شهرستان خوزستان روز دوشنبه به دلیل پیش بینی تشدید گرد و غبار تعطیل اعلام شده بود. روز یکشنبه نیز مدارس ۹ شهر استان خوزستان تعطیل شدند و فعالیت فرودگاه بین‌المللی اهواز متوقف شد.

در سال‌های اخیر پدیده افزایش گرد و غبار معلق در هوا، به شکل مقطعی در برخی مناطق ایران به ویژه شهرهای جنوبی و غربی سبب آلودگی شدید هوا و کاهش دید در این شهرها شده بود، اما در دوسال گذشته این پدیده شدیدتر و وسیع‌تر شده است. به گفته کارشناسان، گسترش بیابان‌ها و بی‌توجهی به طرح‌های بیابان زدایی در کشورهای عراق، عربستان، اردن و سوریه یکی از دلایل این آلودگی‌ها است اما بیشتر این گرد و غبارها از بیابان‌های همسایه غربی ایران، یعنی عراق وارد کشور می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد

افزایش دوباره نرخ ارز در ایران؛ دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد