Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شدت گرفتن انتقاد اقلیت ها از آکادمی اسکار

شدت گرفتن انتقاد اقلیت ها از آکادمی اسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک برای برپایی مراسم اهدای جوایز اسکار در حالی آماده می شود که همچنان موضوع فقدان تنوع قومی و نژادی در این جشنواره بحث

آگهی

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک برای برپایی مراسم اهدای جوایز اسکار در حالی آماده می شود که همچنان موضوع فقدان تنوع قومی و نژادی در این جشنواره بحث برانگیز است.

اسپایک لی، فیلمساز نام آشنا و برنده جایزه افتخاری اسکار به همراه همسرش به عنوان هنرمندی سیاه پوست در این مراسم شرکت نخواهد کرد. آنان به انتخاب نشدن هیچ یک از هنرمندان سیاه پوست در میان نامزدهای اسکار اعتراض دارند.

گیل روبرتسون، رئیس انجمن منتقدان آفریقایی- آمریکایی می گوید: «من فکر نمی کنم که تحریم اسکار کار درستی باشد. به نظر این آکادمی در جامعه تولید سرگرمی محترم است.»

علاوه بر بحث بر سر سیاه پوستان، انتقادهای فراوانی به سینمای هالیوود بر سر موفق نبودن در به نمایش کشیدن زندگی زنان، همجنسگرایان و اقلیت های قومی و مذهبی وجود دارد.

استیسی اسمیت، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گوید: «از ۴۱۴ فیلم، نمایش تلویزیونی و سریال که ما بررسی کرده ایم، بیش از ۲۰ درصد از آن ها حتی یک شخصیت آمریکایی آفریقایی تبار نداشتند. بیش از ۵۰ درصد هم شخصیت یک آسیایی یا آمریکایی آسیایی تبار را نداشتند. یازده هزار و ۳۰۶ شخصیت را بررسی کردیم و تنها یک سوم دختر یا زن بوده و فقط ۲۲۹ شخصیت همجنسگرا بوده اند.»

سال گذشته پاتریشیا آرکت که برنده بهترین بازیگر زن نقش مکمل شده بود موضوع نابرابری دستمزد میان زنان و مردان را پیش کشید. اختلاف دستمزد بر مبنای جنسیت نیز موضوع دیگری است که انتقادهای فراوانی را در پی داشته است.

چریل بون ایزاکس، رئیس آکادمی اسکار می گوید: «این آکادمی در سه چهار سال اخیر در رابطه با در برداشتن صداهای متفاوت و فیلمسازان فارغ از جنسیت، نژاد یا تبار ملی فعال بوده است. ما احساس کردیم که بسیار مهم است که دنیا بداند ما روی آن کار می کنیم.»

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک وعده داده است که شمار زنان و نیز نمایندگانی از اقلیت ها را تا چهار سال آینده دو برابر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام نامزدهای اسکار ۲۰۱۶

تجمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در کاپیتول

از تحریم سخنرانی تا تظاهرات؛ نتانیاهو خطاب به کنگره آمریکا: پیروزی ما، پیروزی شما است