اجلاس زنان در دبی برگزار شد

اجلاس زنان در دبی برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از ۲۰۰۰ نفر در دبی جمع شده اند تا در اجلاس دو روزۀ زنان در این شهر شرکت کنند. رانیا ملکۀ اردن، اما بونینو وزیر خارجۀ سابق ایتالیا، کریستین لاگارد

آگهی

بیش از ۲۰۰۰ نفر در دبی جمع شده اند تا در اجلاس دو روزۀ زنان در این شهر شرکت کنند. رانیا ملکۀ اردن، اما بونینو وزیر خارجۀ سابق ایتالیا، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول و همچنین آمنه قریب فخیم، رئیس جمهوری موریس از سخنرانان نخستین روز این نشست بودند.

ژاکلین فرانژو، دبیرکل این اجلاس در گفت و گو با خبرنگار یورونیوز می گوید:« نخستین چیزی که این نشست می خواهد بگوید بحث آموزش است. دومین مساله این است که زنان تصمیم بگیرند، اینکه شک نکنند، تصمیم بگیرند که جلو بروند، همان کسی باشند که می خواهند، امور مربوط به جهان امروز را با مردان شریک شوند، می دانید ما بخش جانبی این دنیا نیستیم ما زنان ۵۰ درصد از بشریت را تشکیل می دهیم.»

مسالۀ اسلام و حقوق زنان یکی از مباحثی است که بخش مهمی از گفت و گوها در این اجلاس دو روزه را به خود اختصاص داده است.

شریفه خسراوی، رئیس ادارۀ اطلاعات داخلی دادگاه دبی و یکی دیگر از شرکت کنندگان با ابراز خرسندی از حضور در این نشست می گوید:«من به اینجا آمده ام تا از تجارب دیگر زنان در دنیا بهره مند بشوم، می دانید واقعیت بخشیدن به رویاها از اهداف و ارزش هایی است که دارم.»

حمدان بن محمد المختوم شاهزادۀ امارات متحده عربی و شیخ عبدالله آل نهیان، وزیر خارجۀ این کشور نیز از دیگر شرکت کنندگان در نخستین اجلاس زنان در دبی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل دبی نتیجه تغییرات آب و هوایی بود یا باروری ابرها؟

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟

سیلابی بی‌سابقه در کشور بیابانی امارات عربی متحده؛ اختلال در پروازهای فرودگاه دبی