اختلاف نظرها درباره قانون پیمان مدنی همجنسگرایان در ایتالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اختلاف نظرها درباره قانون پیمان مدنی همجنسگرایان در ایتالیا

با بالا گرفتن بحث ها درباره قانون پیمان مدنی (و نه ازدواج) همجنسگرایان در ایتالیا، ماتئو رنزی نخست وزیر، از قصد خود برای توسل به رای اعتماد سنا برای تصویب سریع این قانون خبر داده است.

قرار است روز سه شنبه احزاب حامی دولت در جلسه ای درباره این لایحه تصمیم بگیرند و به احتمال زیاد ماده مربوط به فرزندخواندگی زوجهای همجنسگرا به دلیل مخالفتها فعلا کنار گذاشته می شود.

آقای رنزی گفت: «امیدوارم در چند روز آینده به این موضوع در سنا پایان دهیم و سپس این لایحه به پارلمان فرستاده و بسرعت در آنجا به تصویب برسد.»

سناتورهای حامی واتیکان مخالف این لایحه هستند زیرا ماده ای از این لایحه اجازه می دهد که زوجهای همجنسگرا که یکی از آنها فرزندی از ازدواج قبلی دارد، سرپرستی قانونی فرزند یا فرزندان شریک زندگی اش را بدست آورند. موضوعی که مخالفان معتقدند راه را برای فرزند خواندگی زوجهای همجنسگرا باز خواهد کرد.

با این حال نخست وزیر ایتالیا گفته است که قصد دارد به هر شکل ممکن این قانون را به تصویب برساند حتی اگر مجبور به تغییر بخشی از محتوای آن شود.

بر اساس یک نظرسنجی، اکثریت ایتالیایی ها موافق پیمان مدنی همجنسگرایان هستند اما با ماده مربوط به فرزند خواندگی در این لایحه موافق نیستند.