Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نوادا صحنه بعدی رقابت درون حزبی در آمریکا

نوادا صحنه بعدی رقابت درون حزبی در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از رویارویی جامعه آمریکا با شگفتی هایی در نخستین گام های دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری، این رقابت بر سر کرسی کاخ سفید به ایالات نوادا و

آگهی

پس از رویارویی جامعه آمریکا با شگفتی هایی در نخستین گام های دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری، این رقابت بر سر کرسی کاخ سفید به ایالات نوادا و کارولینای جنوبی می رسد. قرار است انتخابات درون حزبی دموکرات ها و جمهوری خواهان در این دو ایالت روز شنبه برپا شود.

تا اینجا، دونالد ترامپ جمهوری خواه و برنی سندرز دموکرات به عنوان دو نامزدی که پیش از این کمتر شناخته شده بودند توانسته اند توجه زیادی را جلب و نتایج غیرقابل پیش بینی را کسب کنند. این امر شگفتی اعضای برجسته دو حزب اصلی ایالات متحده آمریکا را برانگیخته است.

بسیاری از ناظران مسائل سیاسی این کشور بر این باورند که دونالد ترامپ و برنی سندرز قصد دارند تا خود را به عنوان نامزدهای اصلی حزب متبوع خود معرفی کنند.

با این حال چارلز کوک، ناشر خبرنامه کوک پلیتیکال ریپورت بر این باور است که: «شانس دونالد ترامپ برای پیروزی در حزب جمهوری خواه یا برنی سندرز برای پیروزی در حزب دموکرات بسیار بسیار کم است. این امر به دلایلی متفاوت بدیهی است. در مورد ترامپ، می دانید که او به طور میانگین ۳۵ درصد رای دارد. این یعنی ۶۵ درصد جمهوری خواهان از او حمایت نمی کنند.»

این تحلیلگر می گوید که «سندرز نیز توانسته نمایش بزرگی را از مشارکت در انتخابات درون حزبی به نمایش بگذارد. مشارکتی که به طور سنتی چندان چشمگیر نیست. با این همه، این برای پیروزی در برابر رقیب حزبی اش، هیلاری کلینتون کافی نیست.»

وی ادامه می دهد: «هیلاری کلینتون مشکلات زیادی دارد. مشکلاتی حقوقی و همچنین مسائلی کلی در رابطه با انتخابات. با این حال او رقابت درون حزبی را به برنی سندرز واگذار نخواهد کرد. هواداران سندرز قشر کمی هستند. آنان عمدتا جوان و چپ افراطی هستند. مگر اینکه سندرز رای آمریکایی های آفریقایی تبار را بشکند. جز در این صورت او برنده نخواهد بود و نشانی هم از آن تاکنون دیده نمی شود.»

در این انتخابات مقدماتی نام دونالد ترامپ، برنی سندرز و هیلاری کلینتون بیش از دیگر رقبای هر دو حزب شنیده می شود با این حال هنوز برای پیش بینی نتیجه نهایی زود است.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشینگتن گزارش می دهد: «رقابت روز شنبه گامی حیاتی در برابر کمپینی است که روز یکم مارس را به عنوان سه شنبه بزرگ پیش رو دارند. این روز می تواند، روز بد دیگری برای هر دو حزب باشد. اگر دونالد ترامپ و برنی سندرز پیروز شوند، می توان نبردی سخت تر را در باقی انتخابات مقدماتی انتظار داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن: از نامزدی در انتخابات کناره‌گیری کردم تا ملت آمریکا متحد شود

انتشار ویدئویی از سردرگمی ماموران امنیتی پس از سوءقصد به ترامپ؛ رئیس سرویس مخفی آمریکا استعفا داد

تبعات پروژه ۲۰۲۵ ترامپ برای دانشجویان خارجی و دین و علم