Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوتین: نابودی تروریسم لازمه حل بحران مهاجران است

پوتین: نابودی تروریسم لازمه حل بحران مهاجران است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان از نابودی تروریسم به عنوان لازمه حل بحران پناهجویان یاد

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان از نابودی تروریسم به عنوان لازمه حل بحران پناهجویان یاد کرد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار اطمینان کرد که روابط کشورش با اتحادیه اروپا دیر یا زود عادی خواهد شد. نخست وزیر مجارستان نیز در این دیدار خواستار بهبود روابط اتحادیه اروپا با روسیه شد.

رئیس جمهور روسیه که در محل سکونت خود در حومه مسکو از نخست وزیر مجارستان پذیرایی می کرد، در نشست خبری با آقای اوربان در مورد بحران پناهجویان گفت: «برای حل بحران مهاجران باید به دلیل ریشه ای آن بپردازیم. ما باید به استقرار دوباره تمامیت ارضی و رسیدگی به اقتصاد و رفاه در کشورهای مهاجران بپردازیم تا آنها بتوانند در کشور خودشان زندگی کنند و یا به آن بازگردند. باید تمام شرایط لازم برای این امر را فراهم کنیم و این قبل از هر چیز به معنای نابود کردن تروریسم است.»

Hungarian PM Orban meets Putin in Moscow, calls for ‘normal’ Europe-Russia relations https://t.co/K3LytMVZnZpic.twitter.com/GjXPh5dPI7

— RT (@RT_com) 17 février 2016

نخست وزیر مجارستان در این دیدار با آقای پوتین در مورد تمدید قرارداد خرید گاز از روسیه تا پایان سال ۲۰۱۹ به توافق رسید. مجارستان حدود ۸۵ درصد از گاز مورد نیاز خود را از روسیه وارد می کند.

نخست وزیر مجارستان در مورد تمدید تحریم های اتحادیه اروپا بر ضد روسیه گفت: «برای اتحادیه اروپا تمدید خودکار تحریم های روسیه در میانه سال جاری ممکن نخواهد بود. دلیل این امر این است که مرتب کشورهای بیشتری به این نتیجه می رسند که ما به یک بحث آزاد در درون اتحادیه اروپا در مورد نحوه مواجهه با تحریم ها نیاز داریم، هر چند من در مورد دیدگاه مجارستان حرف می زنم اما سایر کشورهای عضو نیز آشکارا در این مورد سخن گفته اند.»

در پی بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اتحادیه اروپا تحریم هایی را بر ضد روسیه وضع کرده بود. اینک اما برخی از کشورهای اروپایی از جمله مجارستان به دنبال احیای رابطه تجاری با روسیه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روابط روسیه و مجارستان؛ مسکو در اندیشه گسترش نفوذ خود بر شرق اروپا است؟

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

بلندگوی تبلیغاتی کرملین وعده الحاق کی‌یف و پایتخت‌های ۲ کشور عضو ناتو را به سرزمین روسیه داد