نخست وزیر اوکراین بر سر قدرت باقی می ماند

نخست وزیر اوکراین بر سر قدرت باقی می ماند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از هفته ها تنش سیاسی در اوکراین و نارضایتی از عملکرد دولت، سرانجام روز سه شنبه آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر این کشور از پارلمان اوکراین دوباره رای

آگهی

پس از هفته ها تنش سیاسی در اوکراین و نارضایتی از عملکرد دولت، سرانجام روز سه شنبه آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر این کشور از پارلمان اوکراین دوباره رای اعتماد گرفت.

شدت اعتراض ها به دولت اوکراین به حدی بود که پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری این کشور از نخست وزیر و دادستان کل خواسته بود استعفا بدهند.

از میان ۴۵۰ نمایندۀ پارلمان ۱۹۴ نماینده به دولت وی رای اعتماد دوباره دادند. برای کناره گیری یا انحلال دولت در اوکراین موافقت ۲۲۶ نمایندۀ پارلمان لازم است و به این ترتیب نخست وزیر این کشور همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

اسویتلانا زالیشچوک، یکی از نمایندگان عضو جبهۀ رئیس جمهور در پارلمان می گوید: «این رای این سوال را مطرح می کند که ما چه پیامی به مردم اوکراین می فرستیم. تقریبا ۷۰ درصد از مردم این کشور از دولت حمایت نمی کنند چرا که انها باور دارند این دولت به اندازۀ کافی برای رفع مشکلات موجود تلاش نکرده است. این موقعیت اعتماد به پارلمان و اعتبار این نهاد را تضعیف می کند.»

مخالفان، نخست وزیر اوکراین را متهم می کنند که علاوه بر حمایت از فساد مالی اطرافیان خود، مانع اجرای اطلاحاتی است که پس از انقلاب در این کشور حکومت جدید به ریاست جمهوری پترو پوروشنکو قول انجام آنها را داده است.

ویکتور چوکین، دادستان کل اوکراین نیز مستقیما متهم به اختلاس و استفاده از نفوذ خود برای رسیدگی به پرونده های قضایی است و علاوه بر رئیس جمهوری این کشور، آمریکا، اتحادیۀ اروپا و صندوق بین المللی پول نیز خواهان کناره گیری دادستان کل از این سمت به منظور با شدن راه برای اصلاحات حقوقی و قضایی در اوکراین شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها