روسیه، اتهام حمله به بیمارستانها در سوریه را رد کرد

روسیه، اتهام حمله به بیمارستانها در سوریه را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت روسیه اتهام مطرح شده مبنی بر این که حمله به چند بیمارستان و مدرسه در سوریه توسط نیروی هوایی این کشور صورت گرفته است رد کرد. به گزارش سازمان ملل

آگهی

دولت روسیه اتهام مطرح شده مبنی بر این که حمله به چند بیمارستان و مدرسه در سوریه توسط نیروی هوایی این کشور صورت گرفته است رد کرد.

به گزارش سازمان ملل متحد، در حملات چند روز اخیر به چند بیمارستان و مدرسه حدود ۵۰ غیرنظامی کشته شده اند.

وزارت امور خارجه ترکیه، دولت روسیه را مسئول این حمله معرفی کرده است اما مسکو می گوید که این خبر نادرست را منابع خبری ترکیه ای پخش کرده اند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه می گوید: «هر دو گزارش درباره تخریب بیمارستانها و مدرسه در اعزاز در تاریخ ده فوریه و در ادلیب در تاریخ پانزده فوریه، از یک منبع خبری مشخص استفاده کرده اند: منبع خبری از ترکیه. به نظر می رسد که این اطلاعات کذب به این دلیل منتشر شده اند که احتمالا سردبیران این وب سایت متوجه این مساله نشدند.»

روابط سیاسی روسیه و ترکیه پس از سرنگون کردن یک هواپیمای جنگنده روسیه توسط نیروهای ترکیه ای تیره تر شده است.

دولت فرانسه حمله به درمانگاه سازمان پزشکان بدون مرز را جنایت جنگی توصیف کرده است.

از طرفی دولت آمریکا هم مسئولیت حملات اخیر به مدرسه ها و بیمارستانها را نپذیرفته است و گفته است که دلیلی برای حملات نیروهای آمریکایی به این مناطق وجود ندارد، چون داعش در این مناطق فعال نیست.

سفیر سوریه در سوریه گفته است که به هیچ وجه امکان ندارد این حمله توسط نیروهای نظامی سوریه صورت گرفته باشد. چون که چنین حمله ای با ایدئولوژی این دولت در تضاد است.

استفان د میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در بحران سوریه، برای دیدار و گفتگو با رهبران این کشور وارد دمشق شده است. آقای د میستورا با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد.

مذاکرات درباره پایان دادن به بحران سوریه قرار است هفته آینده از سر گرفته شود و نماینده ویژه سازمان ملل متحد، تلاش می کند تا طرفهای درگیر را به ادامه مذاکرات تشویق کند.

او گفت: «محور مذاکرات ما مشخصا درباره مسائل حقوق بشری بوده است. درباره این که باید به مناطق تحت محاصره دسترسی کامل داده شود صحبت کردیم. هم در مناطق تحت محاصره نیروهای دولتی، هم نیروهای مخالفان دولت و هم نیروهای داعش»

در جریان جنگ داخلی سوریه در طول پنج سال گذشته، بیش از دویست و پنجاه هزار نفر کشته شده اند و حدود یازده میلیون نفر آواره شده اند که بسیاری از آنها به خارج سوریه فرار کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه توسط فرانسه و ترکیه متهم به ارتکاب «جنایت جنگی» شد

شمار کشته شدگان حمله به بیمارستانها در استان ادلب سوریه رو به افزایش است

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق