کشاورزان یونانی خیابانهای آتن را ترک نکردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کشاورزان یونانی خیابانهای آتن را ترک نکردند

هزاران نفر از کشاورزان یونانی برای دومین روز متوالی، علیه طرح دولت برای تغییر قوانین تامین اجتماعی و بازنشستگی تظاهرات کردند.

بر اساس برنامه جدید دولت یونان، حق تامین اجتماعی که کشاورزان باید بپردازند، سه برابر خواهد شد. این برنامه، بخشی از تعهدات دولت یونان به وام دهندگان بین المللی است. دولت یونان می گوید این گام، برای صنعتی که تاکنون تقریبا به طور کامل با اتکا به یارانه های دولتی به حیات خود ادامه داده است، ضروری است.

بسیاری از معترضان، کشاورزان مناطق دیگر هستند که برای شرکت در این اعتراضها خود را به آتن رسانده اند.

تظاهرات روز جمعه کشاورزان در مقابل ساحتمان وزارت کشاورزی، با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد. کشاورزان، شب را هم در خیابان ماندند و به اعتراضهای خود ادامه دادند.
گروهی از کشاورزان معترض در میدان سینتاگمای آتن چادرهایی را برپا کرده اند و تهدید کرده اند که در صورت برآورده نشدن خواسته هایشان، در این میدان خواهند ماند. این میدان در سالهای اخیر شاهد رویارویی های خشونت بار بین معترضان و نیروهای پلیس بوده است.

پانوس کیتسیکوپولوس، گزارشگر یورونیوز از آتن می گوید: «کشاورزان مصمم هستند که در صورت نرسیدن به خواسته هایشان، به اعتراضهای خود ادامه بدهند. با وجود این که وزیر کشور گفته است که آماده گفتگو است، کشاورزان تاکید کرده اند که باید اصلاحات صورت گرفته در برنامه بازنشستگی کشاورزان، لغو شود و همه گفتگوها از آن نقطه آغاز شود.»