Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ادامه بمباران حلب، با وجود توافق صلح دولتهای درگیر در جنگ داخلی سوریه

ادامه بمباران حلب، با وجود توافق صلح دولتهای درگیر در جنگ داخلی سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود توافق صلح دولتهای درگیر در جنگ داخلی سوریه، بمباران شهر حلب همچنان ادامه دارد. ویدئویی که روز جمعه روی اینترنت قرار گرفته، صحنه هایی از

آگهی

با وجود توافق صلح دولتهای درگیر در جنگ داخلی سوریه، بمباران شهر حلب همچنان ادامه دارد. ویدئویی که روز جمعه روی اینترنت قرار گرفته، صحنه هایی از بمباران و زخمی شدن شهروندان را نشان می دهد. از تلفات این حملات هوایی هنوز اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر، ارسال کمکهای انسان دوستانه و مواد غذایی برای آوارگان در مرز سوریه و ترکیه از سر گرفته شده است. کارکنان «برنامه جهانی غذا»، وابسته به سازمان ملل، از ارسال ۲۵ کامیون حامل کمکهای خوراکی برای این جنگزدگان خبر می دهند.

برنا چتین، سخنگوی این نهاد در اردوگاه آوارگان در خاک سوریه، می گوید: «مسئله دهها هزار نفری هستند که به خاطر درگیریها در حلب، برای حفظ جان خود به سمت مرز ترکیه می گریزند. ما هر ماه صدها کامیون حامل مواد غذایی برای کمک به آوارگان در سوریه می فرستیم.»

در روزهای اخیر، ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسیه و با کمک نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان، شهر حلب را به شدت مورد حمله قرار داده است. در همین حال، بشار اسد از عزم خود برای «بازپس گیری کل کشور» از مخالفان و شورشیان، با وجود توافق دولتها برای برقراری آتش بس سراسری، خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش چند سوری به توافق و امکان برقراری آتش بس

جنگ داخلی سوریه در آینه رسانه های اروپا

امیدواری به برقراری آتش بس در سوریه در هفته آینده