Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

امیدواری به برقراری آتش بس در سوریه در هفته آینده

امیدواری به برقراری آتش بس در سوریه در هفته آینده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با دومین روز «مذاکرات صلح سوریه» در مونیخ آلمان، امیدواری به برقراری آتش بس در سوریه افزایش یافته است. شامگاه پنج شنبه، قدرتهای جهانی و

آگهی

همزمان با دومین روز «مذاکرات صلح سوریه» در مونیخ آلمان، امیدواری به برقراری آتش بس در سوریه افزایش یافته است. شامگاه پنج شنبه، قدرتهای جهانی و دولتهای درگیر در جنگ داخلی سوریه با پایان دادن به درگیریها ظرف «یک هفته» موافقت کردند.

طرفهای درگیر به علاوه موافقت کرده اند که ارسال کمکهای انسان دوستانه به جنگزدگان را شتاب دهند و بر حجم این کمکها بیافزایند.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، در دومین روز نشست مونیخ، با ابراز خوشبینی نسبت به توافق حاصل شده گفت: «بحران مهاجران و پناهجویان در اروپا عمدتاً به دلیل جنگ سوریه شکل گرفته، به همین دلیل من از توافقی که دیشب در مونیخ به دست آمده بسیار خشنودم. البته مسئله مهم عملی کردن آن است. ما می خواهیم شاهد اجرای واقعی این توافق در خاک سوریه باشیم.»

این در حالی است که، در هفته های اخیر، ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه و با کمک نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان مناطق تحت کنترل شورشیان را به شدت مورد حمله قرار داده، در نتیجه این حمله ها صدها تن کشته و دهها هزار غیرنظامی آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوشبینی محتاطانه از توافق آتش بس در سوریه

هشدار اردوغان به اروپا: درها را می گشاییم و به مهاجران می گوییم سفر خوش

پیشروی ارتش سوریه در استان حلب تا ۲۵ کیلومتری مرز ترکیه