Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

در خبرها آمده بود…

دردسرهای دونر کباب برای مرد ۵۷ ساله

در شهر برلین آلمان خوردن دونر کباب برای یک مرد ۵۷ ساله دردسر ساز شد. وی همراه با ساندویچ وارد اتوبوس می شود. راننده از او درخواست می کند که داخل اتوبوس از خوردن خودداری کند اما وی به کار خود ادامه می دهد. دعوا زمانی بالا می گیرد که راننده قصد داشت وی را در ایستگاه بعد پیاده کند. سرانجام راننده اتوبوس با پلیس تماس می گیرد و حتی ماموران پلیس هم نمی توانند مرد را قانع کنند که در اتوبوس غذا نخورد و دست آخر مجبور می شوند وی را با زور از اتوبوس پیاده کنند.

داستان خرگوش غول پیکر

آیا در خانه تان فضای کافی برای نگهداری از این خرگوش را دارید؟ اگر پاسختان مثبت است بنیاد حمایت از حیوانات اسکاتلند آماده است که «اطلس» غول پیکر ۷ ماهه را به شما هدیه کند.

Atlas, our larger than life rabbit, needs a new home! https://t.co/iTby6ABJOXpic.twitter.com/ROP4CujDmZ

— SCOTTISH SPCA (@ScottishSPCA) 8 Février 2016

زمانی که «اطلس» به سن بلوغ برسد بیش از یک متر و بیست سانتیمتر قد خواهد داشت و هم اندازه یک سگ بزرگ می شود. البته در آن سن اطلس خوش اشتها هم خواهد بود و برای سیر کردن او باید سالی ۲۰۰۰ هویج و هفتصد عدد سیب تهیه کنید.

تغییرات کابینه جدید فرانسه فمینیست ها را بهت زده کرد

شاید ترکیب کابینه جدید فرانسه در نظر اول خوب باشد. مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه هنگامی که کابینه جدید را معرفی کرد همه چیز خوب به نظر می رسید، در ترکیب جدید توازن جنسیتی میان مردان و زنان به دقت رعایت شده، به این ترتیب که از مجموع ۳۹ عضو کابینه ۲۰ نفر مرد و ۱۹ نفر هم زن هستند.

اما فمینیست ها هنگامی که متوجه شدند وزارت حقوق زنان به کل حذف و با وزارت خانواده، کودکان و حقوق زنان ادغام شده است کاملا تعجب کردند. گروههای فمنیستی این اقدام را «عقب گرد» دولت فرانسه خوانده اند.

.laurossignol</a> ministre des droits des femmes, de l&#39;enfance et de la famille: manque juste les tâches ménagères et on est bien <a href="https://twitter.com/hashtag/Remaniement?src=hash">#Remaniement</a></p>&mdash; Anne-Cécile Mailfert (AnneCMailfert) 11 Février 2016

Vous trouvez normal que la Ministre des Droits des Femmes s'occupe aussi de la famille et de l'enfance. C'est sans doute notre rôle naturel.

— Coll. Droits Femmes (@coldroitsfemmes) 11 Février 2016

پرونده قضایی علیه یک بز!

پلیس هند یک بز و صاحبش را به دلیل صدمه زدن مکرر به باغ یک مقام ارشد دولتی بازداشت کرد. پلیس هنگامی وارد عمل شد که این مقام عالی رتبه علیه بز و صاحبش اقامه دعوی کرد. به گفته وی این بز چمن های باغ او را می خورد. پلیس نیز هر دو را بازداشت کرد، اما بعد به قید وثیقه آزاد شدند.

بشقاب پرنده یا…

آیا شی ناشناسی که بیرون از ساختمان تئاتر شهر پیره یونان بر روی زمین افتاده یک بشقاب پرنده است؟ قطعا خیر. این تنها تبلیغ فصل جدید سریال ایکس-فایلز است که به تازگی در یونان پخش می شود. بسیاری از مردم عکس های جذابی از این تبلیغ خلاقانه گرفته و آنها را بر روی شبکه های اجتماعی قرار داده اند:

How surreal seeing an X-Files UFO outside the Theatre of Piraeus, a protected monument built in 1884! #Greece#ttotpic.twitter.com/KhxHq129eC

— MyAthensTour (@MyAthensTour) February 9, 2016

#ufo attack #x-files #Piraeus by nicolaos_douzinas https://t.co/Z5UnMIz5eqpic.twitter.com/Etep1wtVXD

— Pics from Athens (@AthensInsta) February 4, 2016

تغییرات جالب در کابینه امارات

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات عربی متحده کابینه جدید این کشور را معرفی کرد. در دولت جدید از ۲۹ وزیر هشت نفر زن هستند. نکته جالبتر آنکه یکی از وزیران زن ۲۲ ساله است.

These are the Emirate's new women ministers for happiness and tolerancehttps://t.co/qdsdV9ueWk#UAE#youth#Gulfpic.twitter.com/9sOox6YC09

— Your Middle East (@YourMiddleEast) febrero 11, 2016

آرژانتینی ها با قورباغه به جنگ زیکا رفتند

با شیوع ویروس زیکا در آمریکای جنوبی تعدادی از کاربران فضای مجازی اقدام به فروش اینترنتی قورباغه کرده اند. به گفته فروشندگان، قورباغه ها حشرات را شکار می کنند و به این ترتیب احتمال انتقال ویروس کمتر می شود. اگرچه حشره ها غذای لذیذی برای قورباغه ها هستند، اما واقعا مشخص نیست که این روش دیگر چه کمکی به کند کردن سرعت شیوع این ویروس می کند.

هرکدام از این قورباغه ها ۱۰۰ پزوی آرژانتین، معادل شش یورو فروخته می شود. تعداد زیادی از کاربران با انتشار نظرشان در فضای مجازی فروشندگان را مورد انتقاد قرار دارند و آنها را به سودجویی از شرایط موجود متهم کرده اند.

اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی:

منابع:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

تصاویری از آشوب و غارت در نومئا، پایتخت کالدونیای جدید؛ در این قلمرو فرانسه چه می‌گذرد؟

مرد الجزایری که ۲۶ سال ناپدید شده بود محبوس در آغل خانه همسایه‌اش پیدا شد