در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

در خبرها آمده بود…

دردسرهای دونر کباب برای مرد ۵۷ ساله

در شهر برلین آلمان خوردن دونر کباب برای یک مرد ۵۷ ساله دردسر ساز شد. وی همراه با ساندویچ وارد اتوبوس می شود. راننده از او درخواست می کند که داخل اتوبوس از خوردن خودداری کند اما وی به کار خود ادامه می دهد. دعوا زمانی بالا می گیرد که راننده قصد داشت وی را در ایستگاه بعد پیاده کند. سرانجام راننده اتوبوس با پلیس تماس می گیرد و حتی ماموران پلیس هم نمی توانند مرد را قانع کنند که در اتوبوس غذا نخورد و دست آخر مجبور می شوند وی را با زور از اتوبوس پیاده کنند.

داستان خرگوش غول پیکر

آیا در خانه تان فضای کافی برای نگهداری از این خرگوش را دارید؟ اگر پاسختان مثبت است بنیاد حمایت از حیوانات اسکاتلند آماده است که «اطلس» غول پیکر ۷ ماهه را به شما هدیه کند.

زمانی که «اطلس» به سن بلوغ برسد بیش از یک متر و بیست سانتیمتر قد خواهد داشت و هم اندازه یک سگ بزرگ می شود. البته در آن سن اطلس خوش اشتها هم خواهد بود و برای سیر کردن او باید سالی ۲۰۰۰ هویج و هفتصد عدد سیب تهیه کنید.


تغییرات کابینه جدید فرانسه فمینیست ها را بهت زده کرد

شاید ترکیب کابینه جدید فرانسه در نظر اول خوب باشد. مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه هنگامی که کابینه جدید را معرفی کرد همه چیز خوب به نظر می رسید، در ترکیب جدید توازن جنسیتی میان مردان و زنان به دقت رعایت شده، به این ترتیب که از مجموع ۳۹ عضو کابینه ۲۰ نفر مرد و ۱۹ نفر هم زن هستند.

اما فمینیست ها هنگامی که متوجه شدند وزارت حقوق زنان به کل حذف و با وزارت خانواده، کودکان و حقوق زنان ادغام شده است کاملا تعجب کردند. گروههای فمنیستی این اقدام را «عقب گرد» دولت فرانسه خوانده اند.


پرونده قضایی علیه یک بز!

پلیس هند یک بز و صاحبش را به دلیل صدمه زدن مکرر به باغ یک مقام ارشد دولتی بازداشت کرد. پلیس هنگامی وارد عمل شد که این مقام عالی رتبه علیه بز و صاحبش اقامه دعوی کرد. به گفته وی این بز چمن های باغ او را می خورد. پلیس نیز هر دو را بازداشت کرد، اما بعد به قید وثیقه آزاد شدند.


بشقاب پرنده یا…

آیا شی ناشناسی که بیرون از ساختمان تئاتر شهر پیره یونان بر روی زمین افتاده یک بشقاب پرنده است؟ قطعا خیر. این تنها تبلیغ فصل جدید سریال ایکس-فایلز است که به تازگی در یونان پخش می شود. بسیاری از مردم عکس های جذابی از این تبلیغ خلاقانه گرفته و آنها را بر روی شبکه های اجتماعی قرار داده اند:
تغییرات جالب در کابینه امارات

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات عربی متحده کابینه جدید این کشور را معرفی کرد. در دولت جدید از ۲۹ وزیر هشت نفر زن هستند. نکته جالبتر آنکه یکی از وزیران زن ۲۲ ساله است.

آرژانتینی ها با قورباغه به جنگ زیکا رفتند

با شیوع ویروس زیکا در آمریکای جنوبی تعدادی از کاربران فضای مجازی اقدام به فروش اینترنتی قورباغه کرده اند. به گفته فروشندگان، قورباغه ها حشرات را شکار می کنند و به این ترتیب احتمال انتقال ویروس کمتر می شود. اگرچه حشره ها غذای لذیذی برای قورباغه ها هستند، اما واقعا مشخص نیست که این روش دیگر چه کمکی به کند کردن سرعت شیوع این ویروس می کند.

هرکدام از این قورباغه ها ۱۰۰ پزوی آرژانتین، معادل شش یورو فروخته می شود. تعداد زیادی از کاربران با انتشار نظرشان در فضای مجازی فروشندگان را مورد انتقاد قرار دارند و آنها را به سودجویی از شرایط موجود متهم کرده اند.

آگهی

اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی:

منابع:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به «انفعال» پاشینیان در برابر آذربایجان بار دیگر با پلیس ارمنستان درگیر شدند

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد

تیراندازی در کرج؛ از واقعه کشته شدن جوان کُرد در سالگرد جان باختن مهسا امینی چه می‌دانیم؟