Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ژان - مارک ارو وزیر امور خارجه فرانسه شد

ژان - مارک ارو وزیر امور خارجه فرانسه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسو اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان – مارک ارو را به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور معرفی کرد. او جانشین لوران فابیوس می شود که روز چهارشنبه از

آگهی

فرانسو اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان – مارک ارو را به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور معرفی کرد. او جانشین لوران فابیوس می شود که روز چهارشنبه از این سمت کناره گیری کرده بود.

آقای ارو، که از اعضای باسابقه حزب سوسیالیست به شمار می رود، پیشتر از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۴ به عنوان اولین نخست وزیر در دولت آقای اولاند حضور داشت.

در ادامه بازآرایی کابینه، رئیس جمهوری فرانسه دو عضو سرشناس «سبزها» (احزاب حامی محیط زیست) را نیز به عنوان وزیر و معاون وزیر به عضویت کابینه در آورده است. این اقدام آقای اولاند تصمیمی در راستای تقویت ائتلاف سیاسی خود برای پیروزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۷ تلقی می شود.

آقای اولاند درباره اولویتهای کابینه جدید خود گفت: «من سه اولویت اصلی برای دولت تعیین کرده ام. اول محافظت از مردم فرانسه؛ وزارتخانه های مسئول تأمین امنیت تثبیت و تقویت شده اند. اولویت دوم اشتغالزایی است، که یک ضرورت محسوب می شود. اولویت سوم هم محیط زیست و اجرایی کردن معاهده مهمی است که درباره تغییرات اقلیمی منعقد شد.»

همچنین، انتظار می رود آقای اولاند به زودی آقای فابیوس، وزیر امور خارجه پیشین، را به ریاست «شورای قانون اساسی» منصوب کند که وظیفه بررسی و تطبیق طرحهای مجلس و لوایح دولت با قانون اساسی فرانسه را بر عهده دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فابیوس از وزارت امور خارجه فرانسه کناره گیری کرد

راست‌های افراطی فرانسه و جنگ اوکراین؛ باردلا: به کی‌یف موشکی که خاک روسیه را هدف بگیرد نمی‌دهم

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند