فابیوس از وزارت امور خارجه فرانسه کناره گیری کرد

فابیوس از وزارت امور خارجه فرانسه کناره گیری کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه از سمت خود کناره گیری کرد. او از سال ۲۰۱۲ وزیر امور خارجه این کشور بود. آقای فابیوس روز چهارشنبه دهم فوریه، در

آگهی

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه از سمت خود کناره گیری کرد. او از سال ۲۰۱۲ وزیر امور خارجه این کشور بود.

آقای فابیوس روز چهارشنبه دهم فوریه، در پارلمان فرانسه خطاب به نمایندگان گفت: «من تحت مدیریت رئیس جمهوری و نخست وزیر، و زیر نظر شما، دستگاه دیپلماسی فرانسه را با غرور هدایت کرده و با مسرت به آن خدمت کردم.»

آقای فابیوس در دوران فعالیت سیاسی خود سمتهای متعددی از جمله نخست وزیری، ریاست پارلمان، و وزارت دارایی فرانسه را بر عهده داشت.

انتظار می رود فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، به زودی آقای فابیوس را به عنوان رئیس «شورای قانون اساسی» این کشور منصوب کند. این شورا مسئولیت بررسی و تطبیق طرحهای مجلس و لوایح دولت با قانون اساسی فرانسه را به عهده دارد.

در حالی که جانشین آقای فابیوس در وزارت امور خارجه فرانسه هنوز تعیین نشده، احتمال می رود یکی از این پنج نفر به عنوان جانشین او معرفی شود: اوبر ودرین، وزیر سابق امور خارجه، سگولن روایال، وزیر فعلی محیط زیست، الیزابت گیگو، وزیر سابق دادگستری، میشل ساپن، وزیر فعلی دارایی، و ژان – مارک ارو، نخست وزیر سابق.

پیشتر، آقای فابیوس برای بار آخر به عنوان وزیر امور خارجه در جلسه اعضای کابینه شرکت کرده بود، و جانشین او به زودی معرفی خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس