لاگارد: اوکراین دست به اصلاحات زند یا از میلیاردها دلار وام چشم پوشد

لاگارد: اوکراین دست به اصلاحات زند یا از میلیاردها دلار وام چشم پوشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با هشدار به اوکراین اعلام کرد اگر این کشور به وعده های خود در انجام اصلاحات و مبارزه با فساد

آگهی

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با هشدار به اوکراین اعلام کرد اگر این کشور به وعده های خود در انجام اصلاحات و مبارزه با فساد عمل نکند از دریافت کمک های مالی محروم خواهد شد.

اوکراین قرار است در مجموع ۴۰ میلیارد دلار از وام دهندگان بین المللی دریافت کند. پرداخت ۱۷.۵ میلیارد دلار از این رقم را صندوق بین المللی پول به کی یف وعده داده است.

کاهش شدید هزینه های دولت از جمله پیش شرط های صندوق بین المللی پول در پرداخت این وام به اوکراین است.

موضع اخیر خانم لاگارد حدود یک هفته پس از استعفای آیواراس آبروماویسیوس، وزیر اقتصاد اوکراین اتخاذ می شود. آقای آبروماویسیوس یکی از سه وزیر اصلاح طلبی است که در دو ماه استعفاء داده اند.

اوکراین از ماه اکتبر گذشته در انتظار دریافت سومین وام ۱.۷ میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول است، وامی که بخاطر کندی اصلاحات در اوکراین به کی یف پرداخت نشده است.

صندوق بین المللی پول با حمایت و کمک های مالی خود به اوکراین و نیز با میانجیگری و توافق با سرمایه گذاران برای تعدیل بدهی های این کشور، در جلوگیری از فروپاشی اقتصاد نابسامان اوکراین نقشی حیاتی داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند