خطای انسانی علت اصلی تصادف دو قطار در جنوب آلمان

خطای انسانی علت اصلی تصادف دو قطار در جنوب آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسانه های آلمانی به نقل از منابع نزدیک به تحقیقات می گویند خطای انسانی باعت برخورد دو قطار در این کشور شده است. روز سه شنبه در اثر برخورد دو قطار در

آگهی

رسانه های آلمانی به نقل از منابع نزدیک به تحقیقات می گویند خطای انسانی باعت برخورد دو قطار در این کشور شده است. روز سه شنبه در اثر برخورد دو قطار در جنوب آلمان و نزدیک مرز اتریش ده نفر کشته و ۸۱ نفر زخمی شدند که جراحت ۱۸ نفر آنها جدی گزارش شده است.

بر اساس یافته ها، یکی از کارکنان ایستگاه قطار شهر «باد آیبلینگ» سیستم اتوماتیک تغییر ریل را از کار انداخته تا ترمز خودکار غیرفعال و قطاری که تاخیر داشته بتواند وارد یک ریل یک طرفه شود. با این حال این قطار پیش از رسیدن به تقاطعی که بتواند از ریل یکطرفه خارج شود با قطاری که از روبرو می آمده تصادف می کند. به نظر کارشناسان این تصمیم باعث برخورد این دو قطار شده است.

آلمان در سالهای اخیر شاهد حوادثی از این دست بوده است. در ماه نوامبر و می ۲۰۱۵ تصادف بین قطار و وسایل نقلیه به کشته شدن دو نفر انجامید. در ژانویه ۲۰۱۱ نیز ده نفر در برخورد میان دو قطار در شرق کشور کشته شدند.

تصادف بسیار جدی میان دو قطار در آلمان در سال ۱۹۹۸ رخ داد که در جریان آن یک قطار سریع السیر که از مونیخ به هامبورگ می رفت از ریل خارج و باعث مرگ ۱۰۱ نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد قطار با یک خودرو در آلمان دستکم سه کشته برجا گذاشت

خطای انسانی می تواند دلیل اصلی تصادف دو قطار در آلمان باشد

کشته شدن ۹ نفر در یک تصادف؛ مرگبارترین حادثه رانندگی نوروزی ایران رخ داد