خطای انسانی می تواند دلیل اصلی تصادف دو قطار در آلمان باشد

خطای انسانی می تواند دلیل اصلی تصادف دو قطار در آلمان باشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تحقیقات اولیه از خطای انسانی به عنوان عامل بروز سانحۀ تصادف دو قطار مسافربری در آلمان حکایت می کند. به گزارش رسانه های آلمان، یکی از کارکنان ایستگاه

آگهی

تحقیقات اولیه از خطای انسانی به عنوان عامل بروز سانحۀ تصادف دو قطار مسافربری در آلمان حکایت می کند. به گزارش رسانه های آلمان، یکی از کارکنان ایستگاه قطار شهر «بد ابلینگ» سیستم اتوماتیک تغییر ریل را از کار انداخته و همین امر برخورد این دو قطار را در پی داشته است.

تحقیقات هنوز در این مورد ادامه دارد اما مسئولان شرکت حمل و نقل ریلی آلمان می گویند از تصادف این دو قطار به شدت شوکه هستند.

کریسیتان اشریر، رئیس این موسسه می گوید: «هیچکدام از ما نمی توانیم تصور هم نمی کردیم که چنین حادثه ای بروز کند. سیستم بکار رفته در قطارها باعث شده که این نوع حمل و نقل به یکی از امن ترین وسیله ها تبدیل شود. ما تمام اقدامات ضروری و تمرین های لازم را انجام می دهیم و مردم هم آموزش دیده اند اما با این وجود شما هیچوقت نمی توانید کاملا برای چنین روزی آماده باشید.»

در نتیجۀ تصادف این دو قطار که صبح روز سه شنبه بوقوع پیوست، دست کم ۱۰ نفر کشته شده اند. هشتاد و یک نفر نیز مجروح شده اند که حال ۱۸ نفر از آنها وخیم گزارش می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها

اولاف شولتس نسبت به قدرت‌گیری راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا هشدار داد

سالمندان آلمانی چگونه به تامین هزینه‌های حزب راست افراطی کمک می‌کنند؟