انتخابات مقدماتی آمریکا؛ وضعیت کاندیداها در نیوهمشایر یک روز قبل از آغاز رای گیری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتخابات مقدماتی آمریکا؛ وضعیت کاندیداها در نیوهمشایر یک روز قبل از آغاز رای گیری

یک روز مانده به برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در ایالت نیوهمشایر، تمام نامزدهای دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کارزار انتخاباتی شان را برگزار کردند.

دونالد ترامپ که در آیووا دوم شده بود، بر اساس نظرسنجی ها در نیوهمشایر بالاترین رای را میان جمهوریخواهان کسب خواهد کرد.

مارکو روبیو دیگر کاندیدای جمهوریخواهان که در آیووا مقام سوم را کسب کرده بود وضعیت بهتری در این ایالت دارد و به نظر می رسد در جایگاه دوم قرار گیرد.

جب بوش دیگر کاندیدای این اردوگاه اما وضعیت مناسبی در میان کاندیداهای اصلی جمهوریخواهان ندارد. تد کروز که در آیووا در جایگاه اول ایستاد بر اساس نظرسنجی ها در نیوهمشایر در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.

در اردوگاه دموکرات ها هیلاری کلینتون که در ایالت آیووا با فاصله اندکی از برنی سندرز برنده شده بود بر اساس نظرسنجی ها در ایالت نیوهمشایر بعد از برنی سندرز در جایگاه دوم خواهد ایستاد. هیلاری کلینتون و بیل کلینتون در کارگزار انتخاباتی نیوهمشایر حاضر شدند. آخرین نظرسنجی ها گویای پیشتاز بودن سندرز در نیوهمشایر است.

رای دهندگان ایالت نیوهمشایر دو روز قبل از انتخابات مقدماتی، در مراسم «شیرجه پنگوئن» در هوای زمستانی نیوهمشایر در آب های سرد اقیانوس اطلس شیرجه رفتند.

یکی از شرکت کنندگان می گوید: «ترامپ خیلی سرگرم کننده است. دوست دارم او را با موهای خیس ببینم.»

دیگری می گوید: «اگر می خواستم یکی از کاندیداها را بردارم و بپرم توی آب، من با ترامپ شیرجه می رفتم. او شبیه کسی نیست که من دوست دارم کشورمان را نمایندگی کند.»

«شیرجه پنگوئن» برنامه ای است برای جمع کردن کمک های مالی برای المپیک افراد استثنایی در آمریکا.