Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پناهجویان، محوراصلی دیدار مرکل و داووداغلو در آنکارا

پناهجویان، محوراصلی دیدار مرکل و داووداغلو در آنکارا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه با هدف ترغیب ترکیه به پذیرش دو چندان آوارگان سوری به آنکارا سفر کرد. او در دیدار با احمد داووداغلو، نخست وزیر

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه با هدف ترغیب ترکیه به پذیرش دو چندان آوارگان سوری به آنکارا سفر کرد. او در دیدار با احمد داووداغلو، نخست وزیر ترکیه ضمن تاکید بر همکاری دو کشور در مبارزه با قاچاق پناهجویان از راه خشکی و آب، بر لزوم به کارگیری یک «برنامه عمل» در مهار بحران فعلی تاکید کرد.

حمایت از مرزبانان ترکیه، مذاکره با روسیه در مورد عملیات های نظامی اش در سوریه و همچنین ارسال کمکهای بشردوستانه از آلمان به آوارگان سوری از جمله وعده های خانم مرکل در جریان کنفرانس خبری دوجانبه بود. صدراعظم آلمان در پایان، از پاسخ صریح به پرسشی در مورد سهمیه مدنظر کشورش برای پذیرش پناهجو در سال جاری میلادی طفره رفت.

در همین حال احمد داووداغلو، نخست وزیر ترکیه اسکان آوارگان سوری را، برغم کمک سه میلیارد یورویی اتحادیه اروپا، وظیفه دشواری دانست که نیازمند توجه همگانی است. او با انتقاد از عملیات نظامی روسیه در سوریه و تشدید تعداد آوارگان، این اقدام کرملین را خلاف مفاد قطعنامه های شورای امنیت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد ناتو در نشست آتی خود در برابر مواضع و اقدامات مسکو واکنش مناسبی اتخاذ کند.

همزمان با این دیدار دست کم یازده پناهجوی دیگر در آبهای ترکیه غرق شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دهها هزار جنگ زده سوری در پشت مرزهای بسته ترکیه

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید

رئیس جمهور گرجستان: مصوبه «عوامل خارجی» را وتو می‌کنم؛ مسیر تفلیس «عضویت در اتحادیه اروپا» است