Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیدار غیررسمی رهبران آلمان و فرانسه با مارتین شولتز در استراسبورگ

دیدار غیررسمی رهبران آلمان و فرانسه با مارتین شولتز در استراسبورگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه شب با یکدیگر در شهر استراسبورگ دیدار کردند. دیدار این دو که یک نشست غیررسمی

آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه شب با یکدیگر در شهر استراسبورگ دیدار کردند. دیدار این دو که یک نشست غیررسمی بوده است در محل فرمانداری استراسبورگ برگزار شد.

بحران پناهجویان در کانون نشست رهبران آلمان و فرانسه قرار داشت و به گفتۀ فرماندار شهر استراسبورگ، فرانسوآ اولاند و آنگلا مرکل در مورد مسالۀ خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا نیز گفت و گو کرده اند.

رهبران آلمان و فرانسه در پایان این نشست دو نفره برای صرف یک شام و دیدار با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به وی ملحق شدند. گفته می شود که بحران مهاجران و سیاست های اروپا در مواجهه با هجوم پناهجویان به اروپا از موضوعاتی است که در دیدار این سه مقام اروپایی مطرح شده است. مارتین شولتز، آنگلا مرکل و فرانسوآ اولاند در روز سی ام ژانویه ۲۰۱۵ و در اوج بحران یونان نیز برای یک دیدار غیررسمی در همین محل گردهم آمده بودند.

این دیدار غیر رسمی به فاصلۀ چند روز از نشست دو روزۀ مقامات اروپایی صورت می گیرد که قرار است روزهای هجدهم و نوزدهم فوریه در بروکسل برگزار شود.

به گفتۀ یک مقام دیپلماتیک فرانسوی، پاریس و برلین مصمم هستند که از پیمان شنگن و تردد آزادانه در محدودۀ این پیمان دفاع کنند و همین موضوع در کنار سیاست مشترک برای مراکز ثبت نام از مهاجران از موضوعاتی خواهد بود که در نشست اتحادیۀ اروپا مطرح خواهد شد.

کنترل مرزهای مشترک میان ترکیه و یونان، ارجاع مهاجران غیرقانونی به کشورهای مبدا و توزیع مهاجران نیز از دیگر موضوعاتی است که رهبران این کشورها امیدوارند در نشست اروپا در مورد آنها به توافق برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد

حمله به سیاستمداران اروپایی در گرماگرم انتخابات؛ نخست‌وزیر دانمارک در کپنهاگ مورد سوءقصد قرار گرفت

پیروزی راست افراطی یا تسلط چپ ها و سبزها بر پارلمان اروپا؛ کدام یک برای جمهوری اسلامی بهتر است؟