Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خامنه‌ای: مسئولان مشغول مسائل روزنامه‌ای نشوند

خامنه‌ای: مسئولان مشغول مسائل روزنامه‌ای نشوند
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان به مقام‌های دولتی تذکر داد درگیر مسائل روزنامه‌ای و تبلیغاتی انتخابات نشوند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی، آقای خامنه‌ای گفت: «مسئولان مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجال‌های روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به ویژه اقتصاد غافل ننماید.»

رهبر جمهوری اسلامی افزود: برخی حرف‌های غلط که این روزها با هدفی سیاسی درباره انتخابات مطرح می‌شود٬ موجب تشویش مردم است و این حرف‌ها فقط با نگاه سیاسی و به علت دوری از انگیزه‌های خدایی بیان می‌شود اما اکنون قصد ندارم به آنها بپردازم.

وی خطاب به مردم نیز گفت که مشارکت همگانی، کشور و نظام را عزت می‌بخشد و بیمه می‌کند و شرکت در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری «فریضه‌ای برای همه مردم است.»

خامنه‌ای در ادامه انتخابات را موضوعی مهم اما مقطعی خواند و مقاوم‌سازی اقتصاد کشور را مساله‌ای اساسی عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با حمله به آمریکا گفت: دشمن وقتی سلسله دوستی بجنباند، در لباس دوست کاری می‌کند که هیچ دشمنی نمی‌تواند. رهبر ایران همچنین به افرادی که از دشمنان غافل می‌شوند و دل‌شان به آنها خوش است نیز هشدار داد که هیچ گاه مورد تمجید مردم قرار نمی‌گیرند.

اظهارات علی خامنه‌ای درباره‌ انتخابات یک روز پس از سخنان حسن روحانی ایراد می‌شود که طی آن رئیس جمهوری ایران در سخنانی تلویحا به موضوع ردصلاحیت‌های گسترده نامزدهای انتخابات از سوی شورای نگهبان اعتراض کرد.

آقای روحانی روز یکشنبه ۱۸ بهمن در همایش «زنان، اعتدال و توسعه» با اشاره به انتخابات هفتم اسفندماه مجلس شورای اسلامی و موضوع رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان گفته بود: تحت هر شرایطی باید هفتم اسفندماه پای صندوق رای برویم. وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات باید خیلی حواس‌مان جمع باشد گفته بود: می‌دانیم اگر به پای صندوق‌های رای برویم نفع کمی به دست می‌آوریم و اگر نرویم قطعا ضرر می‌کنیم. پس بین نفع کم و ضرر قطعی‌، ما نفع کم را انتخاب می‌کنیم.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌صورت همزمان هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: بین «نفع کم» و «ضرر حتمی»، «نفع کم» را انتخاب کنیم

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد