سوئیسی ها؛ پیش به سوی المپیک زمستانی ۲۰۱۸

سوئیسی ها؛ پیش به سوی المپیک زمستانی ۲۰۱۸
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سوئیس، قهرمان مسابقات اسکی زنان در آلمان با پیروزی لارا گوت، اسکی باز ۲۴ ساله سوئیسی در پیست گارمیش پارتنکرشن در آلمان، او توانست به پنجمین پیروزی اش

آگهی

سوئیس، قهرمان مسابقات اسکی زنان در آلمان

با پیروزی لارا گوت، اسکی باز ۲۴ ساله سوئیسی در پیست گارمیش پارتنکرشن در آلمان، او توانست به پنجمین پیروزی اش در این فصل از مسابقات، آنهم در چهار رشته مختلف رقابتهای اسکی دست یابد. او پیش از این، در ماده مارپیچ بزرگ زنان در اسپن کلرادو و لیینتس اتریش و همچنین در رقابتهای ترکیبی و در ماده سرعت در ارتفاعات ایزر فرانسه به پیروزی رسیده بود.

پس از لارا گوت، ویکتوریا روزنسبورگ آلمانی با پانزده صدم ثانیه تاخیر جایگاه دوم را روی سکوی برندگان از آن خود کرد. او که قهرمانی المپیک و قهرمانی جهان را در کارنامه اش دارد، روز شنبه نیز توانسته بود در مسابقات اسکی سرعت به مقام سوم برسد.

لیندسی وون، اسکی باز ۳۱ ساله آمریکایی در جایگاه سوم قرار گرفت.

به این ترتیب در جدول کلی امتیازات، اکنون لیندسی وون با ۹۹ امتیاز صدرنشین است و لارا گوت با ۸۷ امتیاز پشت سر او قرار دارد.

سوئیس، قهرمان مسابقات اسکی مردان در کره جنوبی

کارلو یانکا قهرمان رقابتهای سوپرجی کره جنوبی شد. این اولین پیروزی او در این فصل از رقابتها و اولین پیروزی اش در مسابقات سوپرجی بود. کارلوی ۲۹ ساله که قهرمانی المپیک سال ۲۰۱۰ میلادی در مارپیچ بزرگ را در کارنامه اش دارد، توانست در مسابقات کره جنوبی یازدهمین پیروزی اش را در رقابتهای جهانی به ثبت برساند.

کریستوف اینرهوفر، اسکی باز ۳۱ ساله ایتالیایی با هشت دهم ثانیه تاخیر دوم شد و درنهایت ونسانت کریشمایر، اسکی باز ۲۴ ساله اتریشی در جایگاه سوم قرار گرفت.

کره جنوبی میزبان بازیهای المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ میلادی

رقابتهای امسال کره جنوبی به اسکی بازان فرصتی داد تا پیست بازیهای المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ میلادی را نیز بیازمایند.

بهترین اسکی بازان جهان برای شرکت در المپیک دو سال دیگر به این کشور بازخواهند گشت، به همین دلیل مسابقات امسال برای آنها مهم بود تا از فرصت استفاده کرده و با پیست و مسیر اصلی برگزاری مسابقات آشنا شوند.

فرانک پیکارد، کارشناس برنامه و قهرمان المپیک سوپرجی سال ۱۹۸۸ میلادی می گوید: «این یک رویداد مقدماتی قبل از برگزاری المپیک است. در اینجاست که ما در حال و هوای زمان برگزاری مسابقات قرار می گیریم و به خودمان می گوییم یک یا دو سال دیگر برخواهیم گشت تا در المپیک شرکت کنیم. به همین دلیل همه چیز درباره پیست و محیط اطراف آن را به ذهن می سپاریم. مرحلۀ تست پیش از برگزاری مسابقات المپیک، این توانایی را به ما می دهد تا با به خاطر سپردن مسیر پیست، بتوانیم تمرین ذهنی روی آن را انجام دهیم. باید مسیر پایین آمدن را به خاطر سپرد، باید با درجه حرارت آنجا آشنا شد تا بتوان خود را با محیط وفق داد و احساس خوبی پیدا کرد؛ تا بتوان در روز اصلی مسابقات اجرای خوبی داشت.»

نگاهی به گذشته؛ قهرمانی شگفت انگیز ژان لوک کرتیر در ژاپن

پس از کره جنوبی، مرحله بعدی رقابتهای جام جهانی اسکی در ژاپن برگزار خواهد شد. در جایی که ژان لوک کرتیر فرانسوی یکی از بزرگترین شگفتی ها را در تاریخ اسکی آلپاین بوجود آورد. او هجده سال پیش قهرمان المپیک در اسکی سرعت شد.

جمعه ۱۳ فوریه سال ۱۹۹۸ میلادی، همواره روزی باشکوه برای ژان لوک کرتیر باقی خواهد ماند. او که در آن زمان ۳۲ ساله بود، توانست در رقابتهای المپیک آن سال که در پیست ناگانوی ژاپن برگزار می شد به قهرمانی برسد، آنهم در اسکی سرعت که یکی از پرطرفدارترین رشته های این ورزش است.

گرچه این تنها پیروزی حرفه ای ژان لوک کرتیر تا کنون محسوب می شود، اما ارزش این مدال برای فرانسویها بیش از حد تصور بود چراکه تنها اسکی بازی که توانسته بود پیش از کرتیر به این عنوان دست یابد، سی سال قبل از او، ژان کلود کیلی بود.

هرمن مایر، اسکی باز اتریشی که یکی از بزرگترین اسکی بازان آن دوران محسوب می شد، در سال ۱۹۹۸ میلادی چند ثانیه پس از کرتیر مسابقه را به پایان رساند و دوم شد.

مسابقات «فری راید ورد تور» در کوههای شامونی

آگهی

در دومین مرحله از مسابقات «فری راید ورد تور» که در کوههای شامونی فرانسه برگزار شد، «لویک کولومب پتون» از فرانسه برای سومین سال پیاپی در گروه مردان و «اوا والکنر» اتریشی در میان اسکی بازان زن به قهرمانی رسیدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین تجربه خارجی ماشین گلزنی تاتنهام؛ هری کین به بایرن مونیخ پیوست

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»