بررسی بحران پناهجویان در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

بررسی بحران پناهجویان در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران خارجه بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا در دومین روز نشست غیر رسمی خود در آمستردام هلند سیاست های کلی مقابله با بحران پناهجویان را مورد بررسی

آگهی

وزیران خارجه بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا در دومین روز نشست غیر رسمی خود در آمستردام هلند سیاست های کلی مقابله با بحران پناهجویان را مورد بررسی قرار دادند.

شرکت کنندگان در این نشست ضمن تاکید بر لزوم رعایت معاهدات بین المللی درباره پناهجویان از ترکیه خواستند روند ورود پناهجویان جدید سوری به این کشور را تسهیل کند.

فدریکا موگرینی، مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفت: «بدیهی است کسانی که از سوریه می آیند افرادی هستند که به حمایت های بین المللی نیاز دارند، و البته حمایت اتحادیه اروپا از ترکیه تضمین این است که ترکیه امکانات و منابع لازم را برای حمایت و اسکان پناهجویان در اختیار داشته باشد.»

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد تنها در مرز باب السلامه، حدود بیست هزار پناهجوی سوری در انتظار ورود به ترکیه هستند و به نظر می رسد این تعداد به سرعت افزایش یابد.

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین از دولت یونان خواستند تدابیر امنیتی بیشتری برای کنترل مرزهای خود با کشورهای غیر اروپایی برقرار کند. برآورد می شود حدود نهصد هزار پناهجو در سال ۲۰۱۵ از طریق ترکیه وارد یونان شده اند. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا یونان را متهم می کنند که اقدامات کافی برای کنترل مرزهایش انجام نمی دهد.

با این حال وزیر دفاع یونان گفته بود که تا نیمه ماه فوریه سال جاری پنج مرکز جدید ثبت مشخصات پناهجویان و دو مرکز جابجایی آغاز به کار خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده ها هزار پناهجو از حلب به مرز ترکیه رسیدند

با ویلدرس، کابوس اروپا آشنا شوید: مخالف مهاجران و مسلمانان، دوست اسرائيل و طرفدار خروج از اتحادیه

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون