پیکر شکنجه شدۀ دانشجوی ایتالیایی از قاهره به رم رسید

پیکر شکنجه شدۀ دانشجوی ایتالیایی از قاهره به رم رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جسد جولیو رجنی، دانشجوی ایتالیایی دوره دکتری دانشگاه کمبریج که در حومه قاهره، پایتخت مصر پیدا شده بود روز شنبه به رم، پایتخت ایتالیا رسید. آقای رجنی

آگهی

جسد جولیو رجنی، دانشجوی ایتالیایی دوره دکتری دانشگاه کمبریج که در حومه قاهره، پایتخت مصر پیدا شده بود روز شنبه به رم، پایتخت ایتالیا رسید.

آقای رجنی ۲۵ ژانویه در سالگرد قیام ۲۰۱۱ میلادی مصری ها ناپدید و در حالی که بر پیکر نیمه برهنه اش آثار آتش سیگار و علائم شکنجه مشهود بود حدود یک هفته بعد در حاشیه بزرگراه میان قاهره و اسکندریه پیدا شد.

آندرا اورلاندو، وزیر دادگستری ایتالیا گفت:«همکاری و در دسترس بودن کامل مقامات مصری را خواستیم که تضمین شد و از آنها خواسته ایم تا با عزم و اراده و با شفافیت و سرعت عمل کنند.»

آقای رجنی ۲۸ ساله برای تکمیل رساله دکتری خود و تحقیق در خصوص جنبش های کارگری و موضوعات اجتماعی در مصر به سر می برد.

یکی از دوستان او گفته است جولیو رجنی پس از خروج از خانه اش به قصد پیوستن به دوستانش در مرکز شهر قاهره ناپدید شده بود.

فعالان حقوق بشر می گویند شهروندان مصر گاهی وقت ها برغم فقدان شواهد کافی توسط پلیس و نیروهای امنیتی بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار می گیرند. شماری از شهروندان مصر از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون ناپدید شده اند. دولت مصر این اتهامات را رد می کند.

سالی توما، فعال سیاسی در قاهره گفت:«جولیو برای مبارزه برای حقوق کارگران مصر اینجا بود و برای انقلاب مصر، و حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که در اینجا بایستیم و بگوییم که او یکی از خود ما بود و متاسفانه او به شیوه ای که بسیاری از مصری می میرند، مرد.»

همزمان گروهی از فعالان و دوستان جولیو رجنی با تجمع در برابر سفارت ایتالیا در قاهره و نهادن دسته های گل یاد وی را گرامی داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیدا شدن جسد دانشجوی ایتالیایی گمشده در قاهره

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند