ابراز امیدواری رفسنجانی به برگزاری انتخابات «رقابتی»

ابراز امیدواری رفسنجانی به برگزاری انتخابات «رقابتی»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سیامک ره پیک، سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: با بررسی شکایات داوطلبان در شورای نگهبان قانون اساسی، تعداد ۱۵۰۰ داوطلب به آمار ۴۰ درصدی تائید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس دهم اضافه شد.

به گزارش ایرنا، آقای ره پیک تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۶ هزار و ۳۰۰ نفر عنوان کرده است. سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفته است که آخرین نتایج بررسی‌های شورای نگهبان نسبت به داوطلبانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض داشته اند، ساعت ۴ بامداد به وزارت کشور تحویل داده شده است.

در ساعات گذشته، اخبار تایید نشده‌ای در شبکه‌های اجتماعی ناظر به تایید صلاحیت شماری از داوطلبان اصلاح طلب منتشر شد. کمال الدین پیرموذن، نماینده اصلاح طلب مجلس نهم از حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین، با انتشار پیامی در صفحه تلگرام خود، خبر تایید صلاحیتش را تکذیب کرده است.

علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز شنبه و در واکنش به رسیدگی شورای نگهبان به اعتراض کاندیداهای رد صلاحیت شده گفت : «خبرها حاکی از آن است که در بازنگری‌های شورای نگهبان، ۲۵ درصد تأیید شده‌اند که در صورت صحت این خبر، شاهد انتخاباتی رقابتی در اسفند ماه خواهیم بود.»

آخرین اخبار مربوط به صلاحیت ها در روز شنبه را می توانید در این صفحه ببینید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ۲۰ هواپیما در امتداد آسمان ایران از مسیر خود منحرف شدند؟

هم‌پیمانی با قدرت‌های نوظهور اقتصادی؛ عضویت در بریکس چه دستاوردی برای ایران دارد؟

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید