موضوع رابطه با ایران در مناظره سندرز و کلینتون در نیوهمپشایر

موضوع رابطه با ایران در مناظره سندرز و کلینتون در نیوهمپشایر
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون و برنی سندرز نامزدهای دموکرات آمریکا پنج شنبه شب در آستانه انتخابات درون حزبی در ایالت نیوهمپشایر، در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند

آگهی

هیلاری کلینتون و برنی سندرز نامزدهای دموکرات آمریکا پنج شنبه شب در آستانه انتخابات درون حزبی در ایالت نیوهمپشایر، در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند. رابطه با ایران یکی از موضوعات مهم این مناظره بود.

آقای سندرز بار دیگر خانم کلینتون را به گرفتن پول از شرکت ها متهم کرد. او گفت: «با افتخار می گویم تنها نامزدی هستم که کمیته کنش سیاسی برای پول گرفتن از شرکت ها ندارم، پول های هنگفت از وال استریت و بهره های ویژه ندارم.»

خانم کلینتون در واکنش به این سخنان گفت: «بس است دیگر، چون واقعا فکر نمی کنم چنین حملات و القائاتی شایسته شما باشد. اگر حرفی دارید مستقیم بگویید، ولی هرگز موردی پیدا نخواهید کرد که من در عوض کمک مالی، عقیده یا رأی کسی را تغییر داده باشم.»

در مناظره شب گذشته هر دو نامزد بار دیگر از توافق هسته ای غرب با ایران استقبال کردند. اما در حالی که خانم کلینتون معتقد به از سرگیری مرحله به مرحله و بطئی روابط با ایران بود، آقای سندرز گفت که روابط با این کشور باید هر چه سریع تر برقرار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟

طرح ۹ اتهام مالیاتی جدید علیه هانتر بایدن علاوه بر خرید غیرقانونی اسلحه

داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟