سفر نخست وزیر بریتانیا به لهستان و دانمارک

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سفر نخست وزیر بریتانیا به لهستان و دانمارک

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در راستای جلب حمایت کشورهای اروپایی در مذاکرات کشورش با اتحادیه اروپا به لهستان و دانمارک سفر کرد.

نخست وزیر بریتانیا علاوه بر دیدار با بئاتا شِدوئا، نخست وزیر لهستان با یاروسلاو کاچینسکی رئیس حزب حاکم قانون و عدالت لهستان نیز دیدار کرد.

از تغییر شرایط پرداخت مزایای کارگران اهل کشورهای اروپایی در بریتانیا به عنوان یکی از خواسته های این کشور در مذاکره با اتحادیه اروپا نام برده می شود.

آقای کاچینسکی در پایان دیدارش با نخست وزیر بریتانیا در این مورد گفت: «لهستان و لهستانی ها در این باره دستاورد زیادی داشتند. پیش از هر چیز امنیت کامل برای کسانی که اکنون در بریتانیا هستند، به دست آمده است. همچنین کسانی که فرزندانی در لهستان دارند مزایای خودشان را دریافت خواهند کرد، ممکن است تعدیل شود اما در هر صورت آن را دریافت خواهند کرد.»

نخست وزیر بریتانیا همچنین در سفر به کپنهاگ با لارس لوکه راسموسن همتای دانمارکی خود دیدار کرد.

انتظار می رود همه پرسی در مورد تداوم عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا ماه ژوئن امسال برگزار شود. این همه پرسی در هر حال باید پیش از پایان سال ۲۰۱۷ در بریتانیا برگزار شود.

بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده در بریتانیا، کارزار رای به ترک اتحادیه اروپا ۹ درصد از جبهه هواداران باقی ماندن در این اتحادیه پیشی گرفته است.

سفر نخست وزیر بریتانیا در حالی انجام می شود که مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا روز جمعه در جریان یک سخنرانی در لندن گفت که بسیاری از همکارانش در اتحادیه اروپا از او می خواهند که به ترک این اتحادیه توسط بریتانیا رضایت دهد.