Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نبرد حلب دهها هزار سوری را به ترکیه کشاند

نبرد حلب دهها هزار سوری را به ترکیه کشاند
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله سنگین ارتش سوریه و متحدانش به حلب، موجب تشدید خروج ساکنان این شهر و حرکت آنها به سمت ترکیه شده است. به گفته سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه

آگهی

حمله سنگین ارتش سوریه و متحدانش به حلب، موجب تشدید خروج ساکنان این شهر و حرکت آنها به سمت ترکیه شده است. به گفته سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد بیش از بیست هزار پناهجو در پست مرزی کیلیس/باب السلامه در انتظار صدور مجوز ورود به ترکیه اند و بین ۵ تا ۱۰ هزار نفر در شهر مرزی اعزاز و حدود ده هزار پناهجوی دیگر در شهر کردنشین عفرین تجمع کرده اند و قصد دارند به سمت ترکیه حرکت کنند.

به گفته نخست وزیر ترکیه در طول چند روز گذشته ده هزار پناهجوی جدید وارد این کشور شده اند و این شمار به زودی از هفتاد هزار تن نیز خواهد گذشت.

تا کنون ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه توانسته است کنترل بخش های مهمی از شهر حلب را در اختیار بگیرد. در شهر درعا، در جنوب این کشور نیز نیروهای دولتی پیشروی قابل توجهی داشته اند. بر اساس گزارش گروه ناظران سوری حقوق بشر در جریان حملات روز پنجشنبه ۱۳۰ نفر از جمله سه کودک کشته شده اند. گروههای مخالف بشار اسد، ارتش سوریه و روسیه را به استفاده از سلاح های غیرقانونی متهم می کنند.

به گفته روسیه، بمب افکن های این کشور تنها در سه روز گذشته ۸۷۵ هدف مربوط به گروههای «تروریستی» را بمباران کرده اند. در مقابل آمریکا بار دیگر خواستار توقف حملات هوایی روسیه شد و ادعا کرد که این حملات علیه مواضع نیروهای مخالف بشار اسد انجام می شود و نه گروههای تندرو.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خروج ساکنان حلب در پی پیشروی ارتش سوریه

در چهارمین کنفرانس کمک به سوریه بیش از ۱۰ میلیارد دلار جمع آوری شد

پیشرویهای نیروهای دولتی سوریه در استان حلب همزمان با توقف مذاکرات ژنو