هزاران مهاجر در مرزهای شمالی یونان در انتظار فرصت عبور

هزاران مهاجر در مرزهای شمالی یونان در انتظار فرصت عبور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نزدیک به نود هزار مهاجر در مرز میان یونان و مقدونیه متوقف شده اند. آنها خواهان عبور از مقدونیه برای ادامه دادن راهشان به سمت آلمان هستند. مقامات

نزدیک به نود هزار مهاجر در مرز میان یونان و مقدونیه متوقف شده اند. آنها خواهان عبور از مقدونیه برای ادامه دادن راهشان به سمت آلمان هستند.

آگهی

مقامات مقدونیه این هفته پس از اعتصاب تاکسی رانان این کشور، مرز را بستند. مهاجران برای عبور از مقدونیه و رسیدن به مرز صربستان از اتوبوس و قطار استفاده می کردند و همین موضوع خشم تاکسی رانان که به دنبال کسب سودند، برانگیخته است.

نبود مکانی برای اسکان مهاجران باعث شده آنها شبها را با وجود سرمای هوا در فضا باز و در کنار بزرگراه سپری کنند.

صبور، مهاجری از افغانستان می گوید: «ما نمی خواهیم که بزرگراهها بسته شود، هوا سرد است و کودکان مریض می شوند. غذا نداریم و اینها مشکلات ماست.»

محمد، دیگر مهاجر افغان می گوید: «ما اینجا فقط برای مهر زدن منتظریم. هوا سرد است. برای زنان و کودکان ایستادن در اینجا خیلی سخت است. اما ما همچنان منتظریم؛ بدون آب و غذا.»

مرز مقدونیه در ابتدای روز پنجشنبه برای ساعاتی باز شد و تنها گروه کوچکی از مهاجران قادر به عبور از آن شدند، دیگران همچنان در انتظار فرصتی برای عبورند.

بنا به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، تنها در ماه ژانویه بیش از ۶۲ هزار پناهجو که بخش عمده آنها مهاجر سوری بودند، خود را به یونان رساندند تا عازم اروپای غربی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران جمعیتی سومین اقتصاد برتر جهان؛ از هر ۱۰ ژاپنی یک نفر بالای ۸۰ سال سن دارد

تنش با همسایه‌ها؛ چین در بروزرسانی نقشه‌اش بخش‌هایی از روسیه، هند، مالزی و فیلیپین را از آن خود کرد

تنش در قره‌باغ کوهستانی؛ گذرگاه لاچین کجاست و چرا مهم است؟