پیدا شدن جسد شکنجه شده دانشجوی ایتالیایی گمشده در قاهره

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیدا شدن جسد شکنجه شده دانشجوی ایتالیایی گمشده در قاهره

جسد جولیو رجنی، دانشجوی ایتالیایی، در حومه قاهره پیدا شد. جولیو رجنی ۲۸ ساله، روز ۲۵ ژانویه، همزمان با سالگرد انقلاب ۲۰۱۱ مصر، ناپدید شده بود.

آثار آتش سیگار و دیگر علائم شکنجه از جمله گوش های بریده شده و ۱۲ جراحت بر پیکر نیمه برهنه وی مشهود بوده است. جسد این دانشجو به سردخانه قاهره منتقل شد و مقامات سفارت ایتالیا در قاهره در محل سردخانه حاضر شدند.

با انتشار این خبر، ایتالیا سفیر مصر در رم را فراخواند. همچنین پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا، در حاشیه نشست سوریه در لندن، با سامح شکری، همتای مصری خود دیدار کرد و دو طرف توافق کردند تا در این مورد تحقیقات مشترک انجام دهند.

جسد جولیو رجنی در حاشیه بزرگراه میان قاهره و اسکندریه پیدا شده است. به گفته یکی از دوستان جولیو رجنی، این دانشجوی دانشگاه کمبریج که در قاهره مشغول نوشتن تز دکترا بوده، پس از ترک خانه در یکی از محله های کوچک قاهره به قصد پیوستن به دوستان در مرکز شهر، ناپدید شده است. رجنی همچنین با نام مستعار با روزنامه «مانیفِستو» ایتالیا همکاری داشته است.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره، می گوید: «دلایل حقیقی مرگ شهروند ایتالیایی تا این لحظه روشن نیست، نکته ای که سوالات و احتمالات فراوانی را برانگیخته است. به همین دلیل مقامات ایتالیایی از قاهره خواسته اند تا برای روشن شدن ابعاد حادثه، تحقیقاتی مشترک آغاز شود.»