مخالفت رئیس جمهوری اوکراین با استعفای وزیر اقتصاد

مخالفت رئیس جمهوری اوکراین با استعفای وزیر اقتصاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، روز چهارشنبه گفت که وزیر اقتصاد مستعفی این کشور باید در سمت خود باقی بماند و برنامه اصلاحات را در این کشور پیش

آگهی

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، روز چهارشنبه گفت که وزیر اقتصاد مستعفی این کشور باید در سمت خود باقی بماند و برنامه اصلاحات را در این کشور پیش ببرد.

آیواراس آبروماویچویس، وزیر اقتصاد اوکراین در هنگام استعفای خود از یکی از متحدان رئیس جمهوری این کشور به عنوان مانعی در انجام وظایف وزارت اقتصاد نام برد.

آیواراس آبروماویچویس، وزیر اقتصاد اوکراین گفت: «من و گروه همکارم نمی خواهیم در جهت پنهان کردن ادامه دسیسه های جدید و قدیمی فعالیت کنیم. دسیسه هایی که در راستای منافع سیاسی فردی و منافع بازیگران تجاری صورت می گیرد. من و گروه همکارم تمایلی به حضور در صحنه برای فسادی گستاخانه، یا تبدیل شدن به عروسک های خیمه شب بازی افرادی که می خواهند به سبک دولت قبلی کنترل بودجه دولتی را به دست گیرند، نداریم.»

#Ukraine economy minister resigns – doesn't want to provide “cover” for rampant #corruption: https://t.co/1MHb7Dqclnpic.twitter.com/iC2Kc9P2WV

— Transparency Int'l (@anticorruption) February 3, 2016

لبه تیز حملات وزیر مستعفی اقتصاد اوکراین متوجه ایگور کونونکو، یکی از نمایندگان نزدیک به رئیس جمهوری این کشور بود. به گفته آیواراس آبروماویچویس آقای کونونکو در تلاش بوده است تا افراد نزدیک به خود را به ریاست شرکت های دولتی و معاونت وزارت اقتصاد برساند.

این تحولات می تواند به تضعیف دولت آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین بینجامد. امری که نگرانی متحدان غربی دولت اوکراین را در پی خواهد داشت.

دمیترو پولونسکی، خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «ائتلاف حاکم در پارلمان در آستانه فروپاشی است. کارشناسان سیاسی انتخابات پارلمانی زودهنگام را که می تواند اوایل سپتامبر برگزار شود، دور از ذهن نمی دانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات ضد تهاجمی ارتش اوکراین علیه روسیه؛ کی‌یف از فتوحات تازه در ساحل دنیپرو خبر داد

حمله موشکی روسیه به کی‌يف بعد از ۵۲ روز؛ اوکراین: ۱۹ پهپاد ایرانی شاهد را سرنگون کردیم

روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا؛ فن در لاین: کی‌یف همزمان با جنگ اصلاحات عمیق و بزرگی انجام داد