کره شمالی بزودی ماهواره به فضا می فرستد

کره شمالی بزودی ماهواره به فضا می فرستد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی اعلام کرد که بزودی یک ماهواره را به فضا پرتاب می کند. منتقدان کره شمالی می گویند که این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی

آگهی

کره شمالی اعلام کرد که بزودی یک ماهواره را به فضا پرتاب می کند. منتقدان کره شمالی می گویند که این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی برای آزمایش موشکهای بالستیک خود استفاده می کند.

آمریکا تصمیم کره شمالی را نقض مقررات سازمان ملل مبنی بر ممنوعیت پرتاب موشک توسط این کشور خوانده و کره شمالی را به تحریمهای بیشتر تهدید کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی با انتقاد از سیاستهای همسایه شمالی این کشور گفت: «ارتش ما بدقت حرکات کره شمالی را برای انجام آزمایش موشکهای دوربرد زیر نظر دارد. ما در کنار نیروهای آمریکایی ابزارهای شناسایی خود را مستقر کرده ایم و ارتش در حالت آماده باش است.»

ارتش ژاپن هم تجهیزات ضدموشک خود را در نزدیکی توکیو به حالت آماده باش مستقر کرده است.

حدود یک ماه قبل، کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی خبر داد. بمب هیدروژنی بسیار قویتر از بمب هسته ای است و به دلیل کم حجم بودن، راحت تر در کلاهکهای موشکهای بالستیک قرار می گیرد. آن آزمایش حتی از سوی روسیه و چین که متحد کره شمالی محسوب می شوند مورد انتقاد قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری «مانور حمله هسته‌ای» در کره شمالی در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و متحدانش

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند