آتن ارتش را برای ساخت مراکز اسکان مهاجران فراخواند

آتن ارتش را برای ساخت مراکز اسکان مهاجران فراخواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یونان برای سرعت بخشیدن به کار ساخت پنج مرکز ثبت مهاجران و دو اردوگاه اسکان آنها در نزدیکی سواحل ترکیه، از امکانات ارتش استفاده می کند. برای اسکان

آگهی

یونان برای سرعت بخشیدن به کار ساخت پنج مرکز ثبت مهاجران و دو اردوگاه اسکان آنها در نزدیکی سواحل ترکیه، از امکانات ارتش استفاده می کند. برای اسکان مهاجران قرار است از دو اردوگاه نظامی در سرزمین اصلی این کشور که هرکدام ظرفیت پذیرش چهار هزار نفر را دارند نیز استفاده شود.

تصمیم به استفاده از ارتش برای جبران تاخیر بوجود آمده در ساخت اردوگاهها، یک روز پس از آن اتخاذ شد که بروکسل آتن را تهدید کرد که این کشور را از منطقه شنگن خارج خواهد کرد.

این تصمیم واکنش پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان را به همراه داشت. او با انتقاد به سیاستهای اتحادیه اروپا می گوید: «به نظر می رسد برخی از کشورهای اروپایی می خواهند یونان را به یک اردوگاه یا انباری برای انسانها تبدیل کنند. ما اجازه نخواهیم داد که این کشور به محلی برای ذخیره انسانها تبدیل شود. یونان در حالیکه خود، درگیر یک بحران اقتصادی است از صمیم قلب هزینه های زیادی را در این باره پرداخت کرده است. مردم یونان مهربانی شان را نشان داده اند و کمک کرده اند.»

شمار مهاجرانی که در سال ۲۰۱۵ میلادی از طریق ترکیه وارد یونان شده اند، حدود ۸۵۰ هزار نفر بوده است.

بنا بر اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، در ماه ژانویه سال جدید میلادی نیز با وجود سرمای زمستان بیش از ۶۷ هزار مهاجر دیگر از مسیر ترکیه وارد خاک این کشور شده اند. همچنین تعداد ۳۶۸ نفر قادر به پایان این سفر نبوده و در آبهای اژه غرق شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند