دولت سوریه با حضور مخالفان مسلح بشار اسد در گفتگوهای ژنو موافقت کرد

دولت سوریه با حضور مخالفان مسلح بشار اسد در گفتگوهای ژنو موافقت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت روسیه موافقت کرد که دو گروه اصلی مخالفان مسلح دولت سوریه، در مذاکرات صلح ژنو مشارکت کنند. سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ابوظبی تاکید کرد

آگهی

دولت روسیه موافقت کرد که دو گروه اصلی مخالفان مسلح دولت سوریه، در مذاکرات صلح ژنو مشارکت کنند.

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ابوظبی تاکید کرد که حضور این دو گروه در نشست صلح برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه به معنی این نیست که روسیه آنها را به رسمیت می شناسد و آنها را «تروریست» نمی داند.

آقای لاوروف در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه امارات متحده عربی گفت: «حضور مخالفان دولت سوریه در گفتگوهای صلح به این معنی نیست که گروه های جیش الاسلام و احرار الشام از طرف ما یا از طرف همکاران آمریکایی ما به عنوان شرکای مذاکرات در موافقتنامه وین به رسمیت شناخته شده اند.»

بشار جعفری، که سرپرستی هیات نمایندگی دولت سوریه را در ژنو به عهده دارد وارد ژنو شده است و با استفانو دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در بحران سوریه گفتگو کرد.

مذاکرات بین نمایندگان دولت و نمایندگان مخالفان دولت سوریه در ژنو به طور غیر مستقیم برگزار می شود. به این صورت که آنها در اتاقهای خود، به طور جداگانه با نمایندگان سازمان ملل که نقش میانجی را دارند گفتگو می کنند.

اعضای گروه موسوم به «کمیته عالی مذاکرات» که به عنوان نماینده مخالفان دولت سوریه در مذاکرات ژنو حاضر است نتیجه گفتگوها با استفانو دی مسیتورا را مثبت خوانده است. این گروه قبلا برای حضور در مذاکرات پیش شرط تعیین کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور پررنگ روس‌ها در همایشِ ابوظبی؛ مسکو به جذب سرمایه‌گذاران عربی چشم دوخته است

پوتین «در جمع سربازانش» بار دیگر نامزد انتخابات شد؛ تصمیم رئيس جمهوری روسیه چه پیام‌هایی دارد؟

المپیک ۲۰۲۴؛ تعدادی از ورزشکاران روسیه و بلاروس تحت شرایط خاص اجازه حضور در مسابقات را پیدا کردند