سازمان ملل: ترکیه در مورد تیراندازی به غیرنظامیان تحقیق کند

سازمان ملل: ترکیه در مورد تیراندازی به غیرنظامیان تحقیق کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از آنکه ویدیویی از تیراندازی ارتش ترکیه به گروهی از غیرنظامیان در شهر جزیره واقع در جنوب شرقی ترکیه در فضای مجازی پخش شد، مقامات حقوق بشری از این کشور خواسته اند تا در مورد این حادثه بی درنگ تحقیق

آگهی

بالاترین مقامات حقوق بشری سازمان ملل متحد، روز دوشنبه طی نشستی در ژنو، رسما از مقامات ترکیه خواستند تا در مورد ویدیویی که در فضای مجازی پخش شده و ظاهرا تیراندازی نظامیان ترکیه به سوی گروهی از شهروندان عادی را به تصویر می کشد، تحقیق کنند.

زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، گفت: «امروز، من از مقامات ترکیه می خواهم تا در عملیات امنیتی خود به حقوق بنیادین شهروندان احترام بگذارند و در مورد ادعای تیراندازی به گروهی از افراد غیرمسلح در شهر جزیره در جنوب شرقى، بی درنگ تحقیق کند.»

ویدیوی پخش شده از این حادثه روز دهم ژانویه و در شهر جزیره ضبط شده است. منطقه ای که با پایان آتش بس دو سال و نیمه میان ارتش ترکیه و جنگجویان کرد، صحنه درگیری خونین میان این دو گروه است. در جریان حادثه تیراندازی شهر جزیره، ده نفر از جمله تصویربردار ویدیو تیر خوردند. تصویربردار که رفیق تکین نام دارد، به محض خروج از بیمارستان توسط مقامات امنیتی ترکیه به جرم دست داشتن در فعالیت های تروریستی دستگیر شد اما اندکی بعد او را آزاد کردند.

اتحادیه اروپا خواهان برقراری فوری آتش بس در اين منطقه از ترکیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند

رئیس امور بشردوستانه اتحادیه اروپا: اسرائیل مدرکی برای حمایت از ادعاهایش علیه اونروا ارائه نکرده است

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت