Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

امضای تفاهم نامه تاریخی فرانسه و کوبا

امضای تفاهم نامه تاریخی فرانسه و کوبا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رائول کاسترو، رهبر ۸۴ ساله کوبا، در بازدید تاریخی خود از فرانسه از امضای تفاهم نامه تازه با این کشور اظهار خرسندی کرد. آقای کاسترو روز دوشنبه در نشست

آگهی

رائول کاسترو، رهبر ۸۴ ساله کوبا، در بازدید تاریخی خود از فرانسه از امضای تفاهم نامه تازه با این کشور اظهار خرسندی کرد. آقای کاسترو روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در پاریس گفت: «ما از فرانسه به خاطر پیشگامی در گشایش فصل تازه روابط میان اتحادیه اروپا و کوبا تشکر می کنیم.»

آقای اولاند نیز از نقش کشورش در حذف بدهی های بین المللی کوبا و رفع تدریجی سود آنها خبر داد. او همچنین با اشاره به برقراری مجدد روابط میان آمریکا و کوبا گفت: «باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا که اقدامات زیادی انجام داده، همان گونه که خود گفته باید تا آخر برود تا جایی که دیگر چیزی از ویرانه های جنگ سرد باقی نماند.»

دیدار رهبر کوبا در پاسخ به سفر نه ماه پیش رییس جمهوری فرانسه به هاوانا انجام شد.

عصر روز دوشنبه هیئت های بلند پایه دو کشور در جریان این دیدار یک تفاهم نامه مهم اقتصادی و فرهنگی به ویژه در زمینه های حمل و نقل و گردشگری و نیز تأسیس مرکز زبان آموزی امضا کردند.

از سال ۱۹۹۵ که فیدل کاسترو، رهبر پیشین کوبا، در یک سفر غیر رسمی به فرانسه سفر کرد، این نخستین بازدید یک رییس جمهوری کوبا از این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرمی روابط آمریکا و کوبا؛ فرصتی اقتصادی برای اروپایی ها

سخنرانی دختر احمدرضا احمدی با پوشش اختیاری: پدرم را با اجبار بازنشسته کردند

چرا چین در تلاش برای میانجی‌گری در جنگ روسیه با اوکراین است؟