Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ده ها پناهجوی سوری و افغان در دریا غرق شدند

ده ها پناهجوی سوری و افغان در دریا غرق شدند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

غمنامه پناهجویان گویی تمامی ندارد... اجساد و لباس های کودکان و بزرگسالان، هم چون امیدهای از دست رفته به سواحل ترکیه می رسند. در آخرین حادثه غرق شدن

آگهی

غمنامه پناهجویان گویی تمامی ندارد… اجساد و لباس های کودکان و بزرگسالان، هم چون امیدهای از دست رفته به سواحل ترکیه می رسند. در آخرین حادثه غرق شدن قایق حامل پناهجویان در دریای اژه، دست کم ۳۷ نفر جان خود را از دست دادند و ۷۳ نفر نجات یافتند.

مأموران ترکیه یک قاچاقچی انسان را نیز در پیوند با این حادثه دستگیر کردند. این فرد می گوید: «من این کار را نکردم. شش نفر از بستگان خودم هم در همین قایق بودند که حتی نمی دانم زنده اند یا مرده. خودم هم در همان قایق بودم. به خدا من کاری نکردم، خودم هم می خواستم به آلمان بروم.»

این قایق که عازم یونان بود، در نزدیکی ساحل آیواجیق در استان چناق قلعه ترکیه غرق شد. بیشتر قربانیان از اتباع سوریه و افغانستان بودند.

در روزهای گذشته حوادث مشابهی برای پناهجویان در دریای اژه روی داد. مأموران گارد ساحلی ایتالیا جمعه شب ۱۵ پناهجوی سوری یک قایق غرق شده در نزدیکی جزیره ساموس یونان را نجات دادند. چهار زن از جمله یک زن باردار در میان نجات یافتگان این قایق بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد