ده ها پناهجوی سوری و افغان در دریا غرق شدند

ده ها پناهجوی سوری و افغان در دریا غرق شدند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

غمنامه پناهجویان گویی تمامی ندارد... اجساد و لباس های کودکان و بزرگسالان، هم چون امیدهای از دست رفته به سواحل ترکیه می رسند. در آخرین حادثه غرق شدن

غمنامه پناهجویان گویی تمامی ندارد… اجساد و لباس های کودکان و بزرگسالان، هم چون امیدهای از دست رفته به سواحل ترکیه می رسند. در آخرین حادثه غرق شدن قایق حامل پناهجویان در دریای اژه، دست کم ۳۷ نفر جان خود را از دست دادند و ۷۳ نفر نجات یافتند.

آگهی

مأموران ترکیه یک قاچاقچی انسان را نیز در پیوند با این حادثه دستگیر کردند. این فرد می گوید: «من این کار را نکردم. شش نفر از بستگان خودم هم در همین قایق بودند که حتی نمی دانم زنده اند یا مرده. خودم هم در همان قایق بودم. به خدا من کاری نکردم، خودم هم می خواستم به آلمان بروم.»

این قایق که عازم یونان بود، در نزدیکی ساحل آیواجیق در استان چناق قلعه ترکیه غرق شد. بیشتر قربانیان از اتباع سوریه و افغانستان بودند.

در روزهای گذشته حوادث مشابهی برای پناهجویان در دریای اژه روی داد. مأموران گارد ساحلی ایتالیا جمعه شب ۱۵ پناهجوی سوری یک قایق غرق شده در نزدیکی جزیره ساموس یونان را نجات دادند. چهار زن از جمله یک زن باردار در میان نجات یافتگان این قایق بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»

تصاویر هوایی از ویرانی‌های انطاکیه ترکیه