Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بسیج همگانی در برزیل برای مقابله با پشه ناقل ویروس زیکا

بسیج همگانی در برزیل برای مقابله با پشه ناقل ویروس زیکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میکروسفالی یا کوچک سریِ نوزادان شایع ترین عارضه ناشی از انتقال ویروس زیکا به بدن زنان باردار است که موارد ابتلا به آن در بیست و سه کشور قاره آمریکا

آگهی

میکروسفالی یا کوچک سریِ نوزادان شایع ترین عارضه ناشی از انتقال ویروس زیکا به بدن زنان باردار است که موارد ابتلا به آن در بیست و سه کشور قاره آمریکا از جمله برزیل رو به افزایش است.

سازمان بهداشت جهانی به تازگی ضمن هشدار نسبت به گسترش این بیماری از احتمال ابتلای سه تا چهار میلیون نفر در قاره آمریکا به آن ابراز نگرانی کرده است.

در ریسیف، که کانون رشد این بیماری در برزیل اعلام شده، محققان موسسه «فیوکروز» در حال تحقیق بر روی قابلیت انتقال ویروس زیکا توسط گونه ای دیگر از پشه ها به نام «کیولکس» هستند که شمار آنها بیست برابر بیشتر از گونه شناخته شده ناقل ویروس زیکا است.

دیلما روسف رئیس جمهور برزیل روز جمعه برای کاستن از شدت اظهارات نگران کننده وزیر بهداشت این کشور مبنی بر اینکه برزیل در نبرد با پشه ناقل ویروس زیکا در حال واگذار کردن عرصه است، گفت: «تا وقتی که این پشه به تکثیر خود ادامه می دهد،همگی در حال شکست هستیم. همه ما باید برای پیروزی در این نبرد مهیا و آماده باشیم. اگر منفعل عمل کنیم شکست می خوریم.» اصلاح ژنتیکی پشه های ناقل ویروس زیکا یکی از روش هایی است که پژوهشگران برزیلی برای جلوگیری از گسترش و تکثیر آنها در پیش گرفته اند.

برزیل که تا شش ماه دیگر باید از بازیهای المپیک تابستانی میزبانی کند، سیزدهم فوریه را روز بسیج ملی برای مبارزه با «ایدیس ایجیپتی»، پشه ناقل بیماری زیکا اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویروس زیکا چیست؟

چگونه به آمیب مغز خوار و مسمومیت جیوه مبتلا نشویم؟

مادر ترانه علیدوستی از ابتلای دخترش به یک «بیماری با منشا نامشخص» خبر داد