اعتراضات به توافق مالیاتی میان گوگل و بریتانیا

اعتراضات به توافق مالیاتی میان گوگل و بریتانیا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرغم توافق منعقد شده بین مقامات مالیاتی بریتانیا و مسئولان شرکت گوگل مبنی بر پرداخت ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه این کمپانی طی ده سال

علیرغم توافق منعقد شده بین مقامات مالیاتی بریتانیا و مسئولان شرکت گوگل مبنی بر پرداخت ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه این کمپانی طی ده سال گذشته، و حتی ابراز خشنودی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از این توافق، پرونده مالیاتی این شرکت بزرگ بحث برانگیز شده است.

آگهی

از جان مک دانل، سخنگوی حزب اپوزیسیون کارگر بریتانیا گرفته تا بوریس جانسون، شهردار محافظه کار لندن، رقم ۱۳۰ میلیون پوند بابت مالیاتهای معوقه را کافی ندانسته اند و به آن اعتراض دارند.

استیوارت هوزی، نماینده پارلمان و از اعضای حزب ملی اسکاتلند نیز پا را فراتر نهاده و به نمایندگی از این حزب از کمیسیون اروپا تقاضا کرده تا نسبت به این توافق تحقیقات به عمل آورد. این کمیسیون نیز که در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند، در واکنش آمادگی خود را برای بررسی و انجام تحقیقات در این زمینه اعلام کرده است.

در این راستا روز چهارشنبه کمیسیون اروپا، دو آیین نامه مهم برای مبارزه با تقلب و فرار مالیاتی منتشر کرد. پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپا در امور اقتصادی و مالیاتها، این دو سند را به عنوان «اصول کارآمد سیاست مالیاتی» توصیف کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا اتحادیه اروپا لوکزامبورگ را بهشت مالیاتی نمی‌داند؟

صادرات کالاهای بریتانیایی به اتحادیه اروپا طی ماه ژانویه «۶۸ درصد» کاهش یافت

اتهام پولشویی «اچ‌اس‌بی‌سی» برای تُجار الماس؛ غول بانکی بریتانیا جریمه شد