هشدار مقام های پزشکی اوکراین نسبت به همه گیر شدن ویروس آنفولانزای خوکی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هشدار مقام های پزشکی اوکراین نسبت به همه گیر شدن ویروس آنفولانزای خوکی

وزارت بهداشت اوکراین از همه گیر شدن آنفولانزای خوکی در این کشور خبر داده است.

طی هفته های گذشته بیمارستان ها در اوکراین شاهد بستری شدن فزاینده مبتلایان به آنفولانزا بوده است. از ابتدای شیوع این ویروس دست کم ۱۲۲ نفر بر اثر ابتلا به آنفولانزا جانشان را از دست داده اند.

الکساندر یکی از مبتلایان به آنفولانزا در یکی از بیمارستان های کی یف بستری شده. او می گوید: «من را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند. تب شدیدی داشتم. دمای بدنم به حدود ۴۰ درجه رسیده بود٬ دایما سرفه می کردم و هشیاری ام را تقریبا از دست داده بودم.»

آنفولانزای خوکی در ایران نیز طی ماه های گذشته جان دست کم ۱۱۲ نفر را گرفته است.

تتیانا یحوروا٬ پزشک و متخصص بیماری های عفونی: «این ویروس موجب پیشرفت بیماری ها می شود. عفونت ریه ها بر اثر این ویروس می تواند به مرگ فرد مبتلا بیانجامد. این ویروس محدودیت مرزی نمی شناسند و متاسفانه اروپا و و آمریکا را هم دربرگرفته است.

خبرنگار یورونیوز از کی یف می گوید: «به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری٬ موسسات آموزشی اوکراین تعطیل شده اند. مدارس در کی یف از دو هفته گذشته تاکنون تعطیل اند و احتمالا کارشان را در فوریه از سر می گیرند.»

مقام های پزشکی اوکراین در هشداری به گروه های آسیب پذیر مانند کودکان٬ زنان باردار٬ افراد مسن و دارای بیماری های قلبی از آنها خواسته اند تا ضمن رعایت نکات ایمنی به مصرف نوشیدنی ها روی بیاورند.