Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هشدار دیدبان حقوق بشر نسبت به هراس افکنی دولت های غربی

هشدار دیدبان حقوق بشر نسبت به هراس افکنی دولت های غربی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیدبان حقوق بشر نسبت به هراس افکنی فزاینده دولت های غربی به دلیل تهدیدهای بالقوه پناهجویان هشدار می دهد. در گزارش ۶۵۰ صفحه یی این نهاد بین المللی٬

آگهی

دیدبان حقوق بشر نسبت به هراس افکنی فزاینده دولت های غربی به دلیل تهدیدهای بالقوه پناهجویان هشدار می دهد.

در گزارش ۶۵۰ صفحه یی این نهاد بین المللی٬ وضعیت حقوق بشر در ۹۰ کشور جهان مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین گزارش ترس ناشی از حملات تروریستی و تهدید های بالقوه پناهجویان بسیاری از حکومت های غربی را به سوی سیاستگذاری های امنیتی سوق داده و موجب کاهش توجه آنها به حفاظت از حقوق بشر شده است.

در همین ارتباط کنث راث٬ مدیر اجرائی دیدبان حقوق بشر می گوید: « ترس فزاینده از تروریسم در اروپا هیاهوی اسلام هراسی را به راه انداخته و موجب شده پناهجویان و مهاجران بعنوان مقصر دیده شوند. در انجام اقدامی علیه تروریسم٬ اسلام هراسی باید آخرین گزینه باشد که دنبالش هستید. این واقعیت آشکارا اشتباه است و دقیقا آن چیزی است که داعش می خواهد. اگر شما جای داعش بودید فضا را چطور مهیا می کردید تا بیشترین افراد را به خدمت بگیرید. اولین کاری که می شد کرد این بود که تلاش می کردید شکاف ها را در اروپا عمیق تر کنید. از اینرو برای منزوی کردن هر چه بیشتر جمعیت مسلمانان اسلام هراسی را به راه می انداختید.»

گزارش اخیر دیدبان حقوق بشر از موارد نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف از جمله چین٬ روسیه و اتیوپی انتقاد کرده و سیاست های دولت ترکیه را در قبال وضعیت کرد های این کشور محکوم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟