Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

احتمال شیوع ویروس خطرناک زیکا در سراسر قاره آمریکا

احتمال شیوع ویروس خطرناک زیکا در سراسر قاره آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نا به پیش بینی «سازمان جهانی بهداشت»، ویروس زیکا در سراسر قاره آمریکا، به جز کشورهای کانادا و شیلی، شیوع خواهد یافت. این ویروس که توسط پشه به انسان

آگهی

نا به پیش بینی «سازمان جهانی بهداشت»، ویروس زیکا در سراسر قاره آمریکا، به جز کشورهای کانادا و شیلی، شیوع خواهد یافت. این ویروس که توسط پشه به انسان منتقل می شود عوارض خطرناکی مانند میکروسفالی (کوچک سری یا رشد کمتر از حد معمول مغز و جمجمه) ایجاد می کند.

در عین حال، مارگارت چان، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت می گوید: «اگرچه ارتباط علت و معلولی بین آلوده شدن به این ویروس در دوران بارداری و میکروسفالی نوزادان تا کنون اثبات نشده، شواهد پراکنده در این باره هشداردهنده و به شدت نگران کننده اند.»

همزمان، مسئولان بهداشت و سلامت در کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب، به ویژه برزیل، اقدامات گسترده ای را برای تشخیص سریع آلودکی افراد به ویروس زیکا و بررسی دقیقتر عوارض آن آغاز کرده اند.

همچنین، از زوجها درخواست شده است که برنامه های خود برای بچه دار شدن را دست کم به مدت چند ماه به تعویق بیاندازند. پژوهشهای پزشکی در برزیل پیشتر نشان داده بود که آلودگی زنان باردار به این ویروس احتمالاً موجب اختلال در روند تکامل جنین می شود.

ویروس زیکا در سال ١٩٤٧ در قاره آفریقا شناسایی شد، اما تا سال گذشته نشانه ای از وجود آن در قاره آمریکا دیده نشده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویروس زیکا چیست؟

درخواست مقامهای بهداشتی السالوادور از زنان: تا دو سال باردار نشوید

نتایج آزمایش کوکائین کوسه‌های آب‌های برزیل مثبت شد