Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جو بایدن: پ کاکا مانند داعش تهدیدی برای ترکیه است

جو بایدن: پ کاکا مانند داعش تهدیدی برای ترکیه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جو بایدن روز شنبه در استانبول با احمد داووداغلو٬ نخست وزیر ترکیه دیدار و درباره تحولات منطقه گفتگو کرد

آگهی

جو بایدن روز شنبه در استانبول با احمد داووداغلو٬ نخست وزیر ترکیه دیدار و درباره تحولات منطقه گفتگو کرد. معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در حمایت از مواضع ترکیه نسبت به حزب کارگران کردستان٬ تهدید پ کاکا را هم طراز داعش دانست.

جو بایدن همچنین احتمال عملیات نظامی آمریکا و متحدانش را علیه داعش منتفی ندانست و گفت: «ما قطعا می دانیم که اگر بتوانیم به راه حل سیاسی دست یابیم بهتر خواهد بود، اما در غیر این صورت ما آماده استفاده از راه حل نظامی برای بیرون راندن داعش هستیم. ما از این موضوع هم آگاهیم که پ کاکا به اندازه داعش برای مردم ترکیه تهیدآمیز است.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که در ماه های اخیر مناطق کردنشین در جنوب شرقی ترکیه٬ صحنه درگیری های خونین بین نیروهای نظامی ترکیه و پ کاکا بوده است.

دولت ترکیه نگران است که حمایت آمریکا از نیروهای کرد که علیه داعش در سوریه و عراق می جنگند٬ در نهایت٬ موجب به تقویت کردها جدایی طلب و افزایش تنش در ترکیه شود.
همانطور که خبرنگار ما از استانبول می گوید: «در جریان این سفر علاوه بر توافق برای تقویت همکاری های دوجانبه و مبارزه علیه تروریسم٬ برخی مسائل و اختلاف نظرهای حل و فصل نشده هم مطرح شده است. از آن جمله ترکیه ابراز نارضایتی کرده است از اینکه آمریکا از حزب اتحاد دموکراتیک کردستان در شمال سوریه پشتیبانی می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند