آنکارا مسکو را به اخلالگری در گفت و گوهای صلح در سوریه متهم کرد

آنکارا مسکو را به اخلالگری در گفت و گوهای صلح در سوریه متهم کرد
نگارش از Euronews

احمد داوود اغلو٬ نخست وزیر ترکیه مسکو و دمشق را به اخلالگری در گفت و گوهای صلح در سوریه متهم کرد. ترکیه که نگران قدرت گرفتن گروه های کرد است٬ مایل

احمد داوود اغلو٬ نخست وزیر ترکیه مسکو و دمشق را به اخلالگری در گفت و گوهای صلح در سوریه متهم کرد.

ترکیه که نگران قدرت گرفتن گروه های کرد است٬ مایل نیست شبه نظامیان کرد سوری در گفت و گوهای صلح که هفته آینده در ژنو برگزار می شود شرکت داشته باشند.

نخست وزیر ترکیه می گوید مسکو در تلاش است تا گروه های تروریستی را بر سر میز مذاکرات صلح سوریه بیاورد. او گفت: «ما از مخالفان میانه روز در سوریه که در نزدیکی مرزهای ما علیه داعش می جنگند حمایت می کنیم. در حالیکه حکومت سوریه و هواپیماهای روسیه به جای داعش٬ مواضع مخالفان میانه رو را هدف حمله قرار داده اند. برخی محافل از جمله روس ها می خواهند جبهه مخالفان را در مذاکرات از بین ببرند و عناصر دیگری از جمله شبه نظامیان کرد سوری را در جایگاه مخالفان بنشانند. در حالیکه این عناصر در همکاری با حکومت سوریه به مخالفان میانه رو حمله می کنند.»

همزمان جان کری٬ وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده که گفت وگوها در هر صورت انجام خواهد شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی به نمایندگی از طرف های درگیر در سوریه در مذاکرات ژنو شرکت خواهند کرد.

مطالب مرتبط