Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتخابات ریاست جمهوری پرتغال؛ مارسلو ربلو دسوزا، مفسر سابق تلویزیون

انتخابات ریاست جمهوری پرتغال؛ مارسلو ربلو دسوزا، مفسر سابق تلویزیون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس نظرسنجی ها، مارسلو ربلو دسوزا بیشترین بخت را در انتخابات ریاست جمهوری پرتغال دارد. او سالها در تلویزیون مفسر خبری بوده، و در بین مردم محبوب

آگهی

بر اساس نظرسنجی ها، مارسلو ربلو دسوزا بیشترین بخت را در انتخابات ریاست جمهوری پرتغال دارد. او سالها در تلویزیون مفسر خبری بوده، و در بین مردم محبوب است. آقای ربلو دسوزا ۶۷ ساله از مدتها پیش خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پرتغال که روز یکشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۱۶ برگزار می شود، آماده کرده است.

وی نامزد رسمی حزب سوسیال دموکرات نیست، گرچه خودش از بنیانگذاران این حزب است، اما از پشتیبانی این حزب و همینطور از حمایت حزب مردم (PP) برخوردار است. اگر این نامزد راست میانه در انتخابات برنده شود باید با دولتی کار کند که تمام احزاب چپ از آن پشتیبانی می کنند.

این رهبر سابق حزب سوسیال دموکراتها می گوید که اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، تلاش خواهد کرد بین دسته بندی های برخاسته از بحران سیاسی قبلی پل بزند و بین آنها آشتی برقرار کند.

وی می افزاید: «بدون این که نظرم را تغییر داده باشم علیه دولت تبعیض اِعمال نخواهم کرد. مشکل یا بی ثباتی به وجود نخواهم آورد، علیه اقدامات دولت سروصدا نخواهم کرد و تلاش خواهم کرد حمایت پارلمان از دولت که می دانیم با توافقهای بسیار پیچیده ای شکل گرفته است، از بین نرود.»

وی در گفتگویی با یورونیوز دیدگاههایش در رابطه با سیاست ریاضت اقتصادی و مواجهه با اختلافات سیاسی کشور را بیان می کند:

یورونیوز: نظرتان درباره سیاستهایی که دولت کنونی پیش گرفته، و مشخصا کاستن از ریاضت اقتصادی چیست؟

مارسلو ربلو دسوزا: «از یک سو به نظر خیلی عادلانه می رسد چون مردم پرتغال طی چند سال گذشته خیلی چیزها را تحمل کرده اند. خوب است که بتوان بر مشکلات مالی غلبه کرد و امکان ندارد که از مردم بخواهیم بیش از این فداکاری کنند. از سوی دیگر برای پرهیز از بحران مالی نیاز به دقت زیادی در برقراری تعادل هست.»

یورونیوز: شما گفته اید که در مقام رئیس جمهوری، می خواهد داور باشید. در چه وضعیتی به این دولت کارت قرمز نشان خواهید داد؟

مارسلو ربلو دسوزا: «در تعبیر من از قانون اساسی، منحل کردن پارلمان زمانی موجه است که بحرانی جدی مانع از کار نهادها شود و دولت با پارلمان، با دادگاه ها اختلاف داشته باشد یا درون دولت دودستگی باشد یا دولت نتواند با رئیس جمهوری کار کند.»

یورونیوز: نگران نیستید که این احزاب با مواضع متفاوتی که نسبت به موضوعهای مختلف دارند نتوانند توافقشان را حفظ کنند؟

مارسلو ربلو دسوزا: «روشن است که این دولت با دو چالش سخت مواجه است. یکی برقراری عدالت اجتماعی بدون بار مالی، دیگری پرهیز از مشکل و اختلاف نظر با احزابی که پایه سیاسی اش محسوب می شوند. این چیزی است که می خواهم و انتظار دارم. تلاش خواهم کرد که در این پایه سیاسی حامی دولت خللی پیش نیاید، چون اگر چنین شود با بحران سیاسیِ دیگری روبرو خواهیم شد.»

مبارزه انتخاباتی آقای ربلو دسوزا بی تکلف است. این خبرنگار سابق تلویزیون بخوبی می داند در رسانه ها چه چیزهایی تأثیرگذار است، و هر کلام و حرکت او از پیش بدقت طراحی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری پرتغال؛ ماریا دِ بِلِم، طرفدار برابری اجتماعی

انتخابات ریاست جمهوری پرتغال؛ سامپایو دا نووا نامزد مستقل

مردم پرتغال خواستار استقلال بیشتر رئیس جمهور از احزاب سیاسی اند