Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر ایران: در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است

رهبر ایران: در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به نامه حسن روحانی درباره اجرایی شدن برجام، نسبت به «نقض عهد دولت‌های مستکبر به ویژه امریکا» هشدار داد.

پاسخ آیت الله خامنه‌ای به نامه حسن روحانی، نخستین واکنش رسمی بالاترین مقام این کشور به اجرایی شدن توافق هسته ای ایران و گروه ۵+۱ است.

آقای خامنه‌ای در این نامه دستاوردهای اجرای برجام را نتیجه «مقاومت و ایستادگی» توصیف کرده و با انتقاد از «نوشته‌ها و گفته‌هایی که سعی می‌کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند» اظهار داشته: «در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است.»

رهبر جمهوری اسلامی که پیشتر بارها سوء ظن خود را نسبت به حسن نیت کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده آمریکا و نتیجه مذاکرات هسته‌ای ابراز کرده بود، در پاسخ نامه رئیس جمهوری ایران نوشته است: «مراقبت شود که طرف مقابل تعهدات خود را به طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاستمداران امریکائی در این دو سه روز کاملاً موجب بدگمانی است.»

به نظر می رسد اشاره رهبر ایران به وضع تحریم‌های موشکی جدید از سوی وزارت خزانه داری آمریکا و مباحث مطرح شده در مناظره‌های درون حزبی کاندیداهای احزاب جمهوریخواه و دموکرات درباره توافق هسته‌ای و مبادله زندانیان باشد. رهبر جمهوری اسلامی همچنین ضمن ابراز خرسندی از « عقب نشینی طرف‌های مقابل و رفع بخشی از تحریم‌های زورگویانه» از حسن روحانی و دست اندرکاران مذاکرات هسته‌ای تشکر کرده و بر اجرای «اقتصاد مقاومتی» به عنوان تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرده است.

حسن روحانی رئیس جمهوری در کنفرانس خبری روز یکشنبه به مناسبت اجرایی شدن توافق برجام گفته بود که از نظر او کاهش اتکا به نفت همان اقتصاد مقاومتی است که در حال پیاده شدن و اجراست و اینکه اتکای ما به نفت خام برای بودجه از همیشه کمتر است، این همان اقتصاد مقاومتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد